Šest zraněných a 26 evakuovaných při požáru pečovatelského domu v Novém Boru

ČTK ČTK
13. 1. 2017 10:18
Těžké popáleniny utrpěl starší muž při požáru domu s pečovatelskou službou v Novém Boru – Arnultovicích na Českolipsku. Dalších pět lidí se nadýchalo kouře, převezeni byli do českolipské nemocnice. Hasiči ve spolupráci s pečovatelkami ze silně zakouřených prostor evakuovali 26 lidí do částí domu, které nebyly zasažené požárem. Příčina a výše škod se teprve budou zjišťovat. Kromě popálenin je u muže podezření na inhalační trauma, což je poškození plíce v důsledku nadýchání horkých zplodin. "Odvezli jsme ho na popáleninové centrum do pražských Vinohrad," uvedl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Kvůli počasí nemohl letět vrtulník, zraněného proto převážela sanitka.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Michal Šafus, Požáry CZ
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy