reklama
 
 

Sedmiletá dívka se zranila při jízdě na bobu

30. 12. 2013 13:21
Podle horské služby je povrch sjezdovek silně zledovatělý a je třeba dodržovat bezpečnost

Harrachov (Semilsko) - V Harrachově na Semilsku se v pondělí při jízdě na bobu těžce zranila sedmiletá holčička. Zraněn byl i její šestatřicetiletý otec, který s dívkou na bobu vyrazil na červenou sjezdovku.

Dívku s otřesem mozku dopravil vrtulník do Thomayerovy nemocnice v Praze, řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Nehoda se stala na sjezdovce v harrachovském areálu kolem desíti hodin dopoledne. "Povrch trati je tvrdý a silně zledovatělý. Během jízdy otec zřejmě na tomto podkladu nezvládl řízení a oba prudce narazili do hrazení, které je kolem," popsal nehodu náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Otec podle něj utrpěl zhmožděninu bérce s podezřením na možnou zlomeninu nohy a ošetřili ho lékaři v místní ambulanci.

Dítě ale dopadlo podstatně hůř. "Když na místo dorazila dvoučlenná hlídka horské služby, zjistili záchranáři, že dívenka má řeznou ránu v obličeji. Kromě toho si nárazem přivodila otřes mozku a zhmoždila si záda," uvedl Klepš. Záchranáři měli navíc podezření na vnitřní poranění břicha, dívku ošetřili, zafixovali do vakuové matrace a šetrně dopravili na harrachovský heliport, kde ji převzal liberecký vrtulník.

"Na všech sjezdových tratích je nyní pouze technický sníh a tvrdý, zledovatělý povrch. Vzhledem k velkému množství návštěvníků Krkonoš je na místě zvýšená opatrnost. Všichni by měli bezpodmínečně dodržovat všechny zásady bezpečnosti," varoval Klepš s tím, že pozor si musejí dát turisté a lyžaři i na hřebenech, kde je rovněž zledovatělý sníh.

Náčelník horské služby také upozornil, že sáňky či boby na sjezdové tratě rozhodně nepatří, ty jsou určené jen lyžařům a snowboardistům.

autor: ČTK | 30. 12. 2013 13:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama