Sedmiletá dívka se zranila při jízdě na bobu

ČTK ČTK
30. 12. 2013 13:21
Podle horské služby je povrch sjezdovek silně zledovatělý a je třeba dodržovat bezpečnost
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: http://www.skiareal.com

Harrachov (Semilsko) - V Harrachově na Semilsku se v pondělí při jízdě na bobu těžce zranila sedmiletá holčička. Zraněn byl i její šestatřicetiletý otec, který s dívkou na bobu vyrazil na červenou sjezdovku.

Dívku s otřesem mozku dopravil vrtulník do Thomayerovy nemocnice v Praze, řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Nehoda se stala na sjezdovce v harrachovském areálu kolem desíti hodin dopoledne. "Povrch trati je tvrdý a silně zledovatělý. Během jízdy otec zřejmě na tomto podkladu nezvládl řízení a oba prudce narazili do hrazení, které je kolem," popsal nehodu náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Otec podle něj utrpěl zhmožděninu bérce s podezřením na možnou zlomeninu nohy a ošetřili ho lékaři v místní ambulanci.

Dítě ale dopadlo podstatně hůř. "Když na místo dorazila dvoučlenná hlídka horské služby, zjistili záchranáři, že dívenka má řeznou ránu v obličeji. Kromě toho si nárazem přivodila otřes mozku a zhmoždila si záda," uvedl Klepš. Záchranáři měli navíc podezření na vnitřní poranění břicha, dívku ošetřili, zafixovali do vakuové matrace a šetrně dopravili na harrachovský heliport, kde ji převzal liberecký vrtulník.

"Na všech sjezdových tratích je nyní pouze technický sníh a tvrdý, zledovatělý povrch. Vzhledem k velkému množství návštěvníků Krkonoš je na místě zvýšená opatrnost. Všichni by měli bezpodmínečně dodržovat všechny zásady bezpečnosti," varoval Klepš s tím, že pozor si musejí dát turisté a lyžaři i na hřebenech, kde je rovněž zledovatělý sníh.

Náčelník horské služby také upozornil, že sáňky či boby na sjezdové tratě rozhodně nepatří, ty jsou určené jen lyžařům a snowboardistům.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy