Řidič na Liberecku nepřežil střet s nákladním vlakem, ten dodávku tlačil 800 metrů po kolejích

ČTK ČTK
16. 12. 2016 12:57
Řidič dodávky zahynul při střetu s nákladním vlakem na železničním přejezdu ve Višňové na Liberecku. "Řidič zemřel na místě, záchranáři mu už nemohli pomoci," řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Úsek regionální tratě mezi Frýdlantem a Višňovou je neprůjezdný. Místo vlaků jezdí autobusy, vyplývá z údajů na webu Českých drah. Nehoda se stala krátce po 11:00 v Minkovicích. "Než vlak zastavil, sunul vůz před sebou zhruba 800 metrů," popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 6 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 15 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy