Řidič na Liberecku nepřežil střet s nákladním vlakem, ten dodávku tlačil 800 metrů po kolejích

ČTK ČTK
16. 12. 2016 12:57
Řidič dodávky zahynul při střetu s nákladním vlakem na železničním přejezdu ve Višňové na Liberecku. "Řidič zemřel na místě, záchranáři mu už nemohli pomoci," řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Úsek regionální tratě mezi Frýdlantem a Višňovou je neprůjezdný. Místo vlaků jezdí autobusy, vyplývá z údajů na webu Českých drah. Nehoda se stala krátce po 11:00 v Minkovicích. "Než vlak zastavil, sunul vůz před sebou zhruba 800 metrů," popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 58 minutami

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy