reklama
 
 

Recidivista ukradl policistovi samopal. Našli ho za dva dny

27. 9. 2014 20:15
Samopal se ztratil při besedě ve školce, zbraň byla vybitá a bez zásobníku. Podle policie se jedná o pochybení jednotlivce.

Liberec - Policie na Liberecku v sobotu zadržela třiadvacetiletého recidivistu z Frýdlantska, který jí v pátek ukradl samopal vzor SA61.

Obviněn bude z nedovoleného ozbrojování a zatajení věci. ČTK o tom informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

O samopal přišel policista při besedě ve školce v Krásném Lese nedaleko Frýdlantu. "Převáželi i velké množství policejní výstroje a výzbroje na ukázku. Uvnitř zařízení ale zjistili, že postrádají samopal. Zbraň byla vybitá, bez zásobníku," uvedla Suchánková.

Policie situaci vyhodnotila jako velmi vážnou, páteční rozsáhlá pátrací akce v Krásném Lese však k nalezení zbraně nevedla. Úspěšní byli policisté až v sobotu odpoledne, recidivista ji měl ukrytou doma.

"Jde o osobu, která má za sebou bohatou trestní minulost, zejména majetkového charakteru," zmínila mluvčí.

Podle ní jde o první takový případ v Libereckém kraji. Zabývají se jím i kontrolní orgány policie. "Již nyní je ale zřejmé, že šlo o pochybení jednotlivce, nikoliv o systémovou chybu a z celé záležitosti budou proti konkrétnímu policistovi vyvozeny adekvátní sankce," dodala Suchánková.

autor: ČTK | 27. 9. 2014 20:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama