Pro vysílač na Ještědu se hledá nájemce, čeká ho oprava

Michal Kalina
2. 2. 2011 11:08
Radiokomunikace požadují, aby nový nájemce provedl rekonstrukci až za 350 milionů
Stavba století na řádnou opravu čeká už dlouho.
Stavba století na řádnou opravu čeká už dlouho. | Foto: Jan Langer

Liberec - Majitel vysílače a hotelu na Ještědu hledá nového nájemce, který zajistí finance na rekonstrukci této slavné stavby.

Vysílač koupily České Radiokomunikace v roce 2000 za 85 milionů korun. Kompletní rekonstrukce vyžaduje až 350 milionů.

"Nabídneme výhodný dlouhodobý pronájem tomu partnerovi, který připraví návrh, jak vrátit Ještědu prestiž a rozšíří i zkvalitní služby pro návštěvníky," řekl Mladé frontě Dnes mluvčí společnosti Kamil Chalupa.

Hotel nyní provozuje společnost Ještěd, která se bude ucházet o prodloužení nájmu. Investicím do oprav se nebrání.

"Budeme jenom rádi, když se změní podmínky smlouvy. Dosud nám neumožňovala do oprav investovat," sdělil jednatel společnosti Petr Šmaus.

Zájem měl i kraj

Plánuje výměnu nábytku i rekonstrukci technického vybavení. Zároveň by mohlo dojít k rozšíření služeb, aby se vyrovnal propad návštěvnosti trvající od ekonomické krize. O stavbu měl zájem i Liberecký kraj, který ji chtěl odkoupit. Na opravy by mu pak ale zřejmě nezbývaly peníze.

V roce 2006 se stal vysílač národní kulturní památkou, byl také vyhlášen českou stavbou století. Architekt Hubáček za ni získal Perretovu cenu.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy