Při srážce s kamionem zemřeli na Českolipsku dva policisté

ČTK ČTK
29. 12. 2014 14:50
Další policista utrpěl těžké zranění a byl ve vážném stavu vrtulníkem přepraven na traumatologii liberecké nemocnice.
Foto: Aktuálně.cz

Doksy (Českolipsko) - Při srážce kamionu a policejní dodávky u Doks na Českolipsku zemřeli dnes ráno dva policisté, další policista utrpěl těžké zranění. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Řidič kamionu byl zraněn lehce.

Silnice I/38 byla po srážce pro dopravu přes pět hodin uzavřena. Vyšetřování nehody si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, sdělila mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Nehoda se stala po 08:00 na silnici z Doks na Bělou pod Bezdězem zhruba 400 metrů před vjezdem do Obory. Policisté z Hradce Králové jeli na hraniční přechod Petrovice převzít od německých kolegů ženu, na níž byl vydán evropský zatýkací rozkaz. "Zadrženou si pro účely dalšího vyšetřování měli převzít dnes v 10:00," uvedla Ježková.

Podle Sochorové se služební vůz VW Transporter srazil s protijedoucím kamionem. Při srážce zahynul šestapadesátiletý kriminalista a jednatřicetiletý příslušník uniformované policie. Jeho osmadvacetiletý kolega utrpěl těžké zranění a ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven na traumatologii liberecké nemocnice.

"Rodinám policistů jsme nabídli psychologickou pomoc. Zpráva o tragédii ostatní policisty hluboce zasáhla," dodala Ježková.

K tragické nehodě kamionu a dodávky vyjížděly čtyři jednotky hasičů, tři z Libereckého, další ze sousedního Středočeského kraje. "Nebyla to dnes jediná nehoda, od rána jsme vyjížděli k dalším čtyřem, žádná z nich ale nebyla tak vážná," doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V Libereckém kraji od rána sněží a i na hlavních tazích leží rozbředlý sníh a vozovky mohou namrzat. Co se u Obory stalo, policie zjišťuje, k okolnostem nehody zatím Sochorová nic sdělit nechtěla. Podle svědků z místa neštěstí se ale do protisměru zřejmě dostala policejní dodávka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 58 minutami

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy