reklama
 
 

Při požáru v České Lípě se nadýchalo zplodin pět lidí. Zasahoval i evakuační autobus

Aktualizováno 9. 2. 2019 14:53
Hasiči v sobotu ráno likvidovali požár ve čtyřpodlažním domě v České Lípě. Šest lidí se nadýchalo škodlivin a čtyři z nich záchranná služba převezla k dalšímu ošetření do místní nemocnice.

Požár pravděpodobně vznikl od zapálené svíčky v jednom z pokojů, uvedla liberecká mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policisté podle ní požár šetří pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Výše způsobené škody je stále v šetření, podle odhadu hasičů bude minimálně ve stovkách tisíc korun.

Hasičům byl požár ve třetím patře bytu činžovního domu v ulici Antonína Sovy nahlášen v 06:28. "Oheň zasáhl velkou část bytu a zcela zničil vybavení ložnice a chodby. Hasiči v silně zakouřeném prostoru zasahovali v dýchací technice a uvnitř bytu nalezli jednu osobu, kterou neprodleně vyvedli z domu a předali do péče zdravotníků," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Celkem bylo z domu evakuováno osm lidí, z toho šest potřebovalo ošetřit. "Čtyři osoby jsme převezli na centrální příjem do českolipské nemocnice k dovyšetření. Žádné popáleniny ani nic jiného vážného jsme neřešili," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Do nemocnice záchranáři odvezli sanitou i obyvatelku bytu, ve kterém požár vznikl.

Požár likvidovali hasiči z šesti jednotek. Měli k dispozici sedm cisteren, výškovou techniku a evakuační autobus. "Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo během jedné hodiny. Hasili uvnitř bytu i z venku z obou stran panelového domu. Pro rychlý odvod kouře nasadili přetlakovou ventilaci," dodala Bílková.

autor: ČTK | 9. 2. 2019 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama