Při požáru v České Lípě se nadýchalo zplodin pět lidí. Zasahoval i evakuační autobus

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 2. 2019 14:53
Hasiči v sobotu ráno likvidovali požár ve čtyřpodlažním domě v České Lípě. Šest lidí se nadýchalo škodlivin a čtyři z nich záchranná služba převezla k dalšímu ošetření do místní nemocnice.
Hasiči Libereckého kraje.
Hasiči Libereckého kraje. | Foto: HZS Libereckého kraje

Požár pravděpodobně vznikl od zapálené svíčky v jednom z pokojů, uvedla liberecká mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policisté podle ní požár šetří pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Výše způsobené škody je stále v šetření, podle odhadu hasičů bude minimálně ve stovkách tisíc korun.

Hasičům byl požár ve třetím patře bytu činžovního domu v ulici Antonína Sovy nahlášen v 06:28. "Oheň zasáhl velkou část bytu a zcela zničil vybavení ložnice a chodby. Hasiči v silně zakouřeném prostoru zasahovali v dýchací technice a uvnitř bytu nalezli jednu osobu, kterou neprodleně vyvedli z domu a předali do péče zdravotníků," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Celkem bylo z domu evakuováno osm lidí, z toho šest potřebovalo ošetřit. "Čtyři osoby jsme převezli na centrální příjem do českolipské nemocnice k dovyšetření. Žádné popáleniny ani nic jiného vážného jsme neřešili," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Do nemocnice záchranáři odvezli sanitou i obyvatelku bytu, ve kterém požár vznikl.

Požár likvidovali hasiči z šesti jednotek. Měli k dispozici sedm cisteren, výškovou techniku a evakuační autobus. "Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo během jedné hodiny. Hasili uvnitř bytu i z venku z obou stran panelového domu. Pro rychlý odvod kouře nasadili přetlakovou ventilaci," dodala Bílková.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy