Policie nenašla výbušninu v centru Forum v Liberci, veřejná doprava opět jezdí

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2019 11:45
Policie kvůli hrozbě bombového útoku uzavřela na více jak tři hodiny nákupní centrum Forum v Liberci. Byly evakuovány stovky lidí. Policie operaci ukončila, protože žádná výbušnina se nenašla. Zhruba v 11:30 bylo nákupní centrum znovu otevřeno, obnovený je i provoz MHD. Zcela se zastavil tramvajový provoz po Liberci i linka ve směru na Vratislavice a Jablonec nad Nisou.
Evakuace Liberce | Video: anetliberec.cz

Žádná bomba se v obchodním centru nenašla. "Provoz terminálu městské hromadné dopravy je obnoven. Akce ukončena. Nástražný výbušný systém nebyl nalezen," informovala policie na Twitteru.

"Přijali jsme oznámení krátce po 09:00 na linku tísňového volání," řekl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský. Policie centrum vyklidila a celou oblast uzavřela včetně části směrem k Domu kultury.

Hrozba bombou výrazně omezila i provoz na sousedním terminálu městské dopravy a prakticky ochromila městskou dopravu. "Museli jsme zastavit tramvaje, autobusy směrujeme k obchodnímu domu Balon, kde mohou lidé nastoupit a vystoupit. Doufáme, že omezení nebude trvat dlouho," řekla mluvčí dopravního podniku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Mezinárodně uznávaná jemenská vláda se po uzavření dohody vrátila do Adenu

Mezinárodně uznávaná jemenská vláda se vrátila do válkou zmítané země. Stalo se tak poprvé od léta, kdy hlavní město země ovládli jihojemenští separatisté. Premiér Maín Abdal Málik Saíd přistál v jihojemenském přístavu Aden a naplnil tak jeden z klíčových bodů nedávno podepsané dohody o sdílení moci se sunnitskými separatisty podporovanými Spojenými arabskými emiráty, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy