Policie nenašla výbušninu v centru Forum v Liberci, veřejná doprava opět jezdí

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2019 11:45
Policie kvůli hrozbě bombového útoku uzavřela na více jak tři hodiny nákupní centrum Forum v Liberci. Byly evakuovány stovky lidí. Policie operaci ukončila, protože žádná výbušnina se nenašla. Zhruba v 11:30 bylo nákupní centrum znovu otevřeno, obnovený je i provoz MHD. Zcela se zastavil tramvajový provoz po Liberci i linka ve směru na Vratislavice a Jablonec nad Nisou.
Evakuace Liberce | Video: anetliberec.cz

Žádná bomba se v obchodním centru nenašla. "Provoz terminálu městské hromadné dopravy je obnoven. Akce ukončena. Nástražný výbušný systém nebyl nalezen," informovala policie na Twitteru.

"Přijali jsme oznámení krátce po 09:00 na linku tísňového volání," řekl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský. Policie centrum vyklidila a celou oblast uzavřela včetně části směrem k Domu kultury.

Hrozba bombou výrazně omezila i provoz na sousedním terminálu městské dopravy a prakticky ochromila městskou dopravu. "Museli jsme zastavit tramvaje, autobusy směrujeme k obchodnímu domu Balon, kde mohou lidé nastoupit a vystoupit. Doufáme, že omezení nebude trvat dlouho," řekla mluvčí dopravního podniku.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy