Policie nenašla výbušninu v centru Forum v Liberci, veřejná doprava opět jezdí

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2019 11:45
Policie kvůli hrozbě bombového útoku uzavřela na více jak tři hodiny nákupní centrum Forum v Liberci. Byly evakuovány stovky lidí. Policie operaci ukončila, protože žádná výbušnina se nenašla. Zhruba v 11:30 bylo nákupní centrum znovu otevřeno, obnovený je i provoz MHD. Zcela se zastavil tramvajový provoz po Liberci i linka ve směru na Vratislavice a Jablonec nad Nisou.
Evakuace Liberce | Video: anetliberec.cz

Žádná bomba se v obchodním centru nenašla. "Provoz terminálu městské hromadné dopravy je obnoven. Akce ukončena. Nástražný výbušný systém nebyl nalezen," informovala policie na Twitteru.

"Přijali jsme oznámení krátce po 09:00 na linku tísňového volání," řekl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský. Policie centrum vyklidila a celou oblast uzavřela včetně části směrem k Domu kultury.

Hrozba bombou výrazně omezila i provoz na sousedním terminálu městské dopravy a prakticky ochromila městskou dopravu. "Museli jsme zastavit tramvaje, autobusy směrujeme k obchodnímu domu Balon, kde mohou lidé nastoupit a vystoupit. Doufáme, že omezení nebude trvat dlouho," řekla mluvčí dopravního podniku.

 

Právě se děje

Další zprávy