Policie obvinila pět policistů za zneužití pravomoci

ČTK ČTK
7. 5. 2012 11:56
Mezi obviněnými je dalších šest lidí, čtyři z nich skončili ve vazbě
Foto: Policie ČR

Liberec/ Ústí nad Labem - Za zneužití pravomoci bylo na severu Čech obviněno pět policistů z Liberecka a Prahy a dalších šest civilistů je stíháno pro vydírání.

Ve vazbě skončili čtyři civilisté, ostatní včetně policistů jsou vyšetřováni na svobodě. V pondělí o tom informovala ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která případ převzala.

Pět policistů, čtyři z Liberecka a dalšího z Prahy, zadrželi ve čtvrtek příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Ve stejnou dobu zadržel Útvar pro odhalování organizovaného zločinu šest civilistů. Oba případy jsou podle Bradáčové úzce provázané, víc ale sdělit nechtěla.

"Dohodli jsme se, že oba útvary budou o případu informovat ve středu," dodala státní zástupkyně.

V Libereckém kraji nejde o první podobně rozsáhlý případ trestné činnosti policistů. Počátkem roku 2009 byl zatčen bývalý liberecký policejní ředitel Miroslav Dvořák a spolu s ním další tři vysoce postavení policisté a také dva civilisté.

Dvořák byl za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, porušování služebních povinností a podvod odsouzen loni v říjnu ke čtyřem letům vězení, hrozilo mu přitom až osm let.

Další dva policisté odešli od soudu s podmínkou, třetí byl zproštěn obvinění stejně jako dva civilisté.

 

Právě se děje

Další zprávy