Policie hledá Richarda Kluku z Liberce, přítelkyně od pátku pohřešuje. Mohl by se pokusit zabít

ČTK ČTK
28. 5. 2016 21:38
Policie hledá čtyřicetiletého Richarda Kluku z Liberce, přítelkyně ho pohřešuje od pátku. Nelze vyloučit, že by se mohl pokusit spáchat sebevraždu. Pohřešovaný muž se pohybuje v tmavě šedém voze Renault Laguna s registrační značkou 4L5 8068. Jeho přítelkyně jej naposledy viděla v pátek ráno. Jeho mobilní telefon je nyní nedostupný. Richard Kluka, který v říjnu oslaví jednačtyřicáté narozeniny, je vysoký 183 až 188 centimetrů, střední postavy. Má krátké hnědé vlasy a modré oči. Kulhá na pravou nohu. Policie žádá o pomoc při pátrání. Veškeré informace k výskytu či pohybu pohřešovaného muže nebo jeho vozidla je možné sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na lince 158.
Pohřešovaný Richard Kluk.
Pohřešovaný Richard Kluk. | Foto: PČR
 

Právě se děje

před 51 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy