Po třech dnech se muži v Liberci podařilo odhlásit auto

ČTK ČTK
11. 7. 2012 10:03
Centrální registr dopravy stále v Liberci nefunguje tak jak má
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Liberec - Tři dny se pokoušel odhlásit Štěpán Smutný na odboru dopravy libereckého magistrátu své auto. Teprve ve středu ráno uspěl.

Centrální registr dopravy ale stále v Liberci nefunguje tak jak má. Na odbavení čekalo ráno po půl deváté kolem 30 lidí.

"Chodil jsem po nočních, ale nikdy jsem nevydržel dlouho. Stálo mě to nějakých pět šest hodin života," postěžoval si Smutný.

Hůře je na tom šestapadesátiletý Josef Török, ten na úspěšné vyřízení stále čeká.

"Jsem už tady třináctou hodinu. V úterý jsme měli odjet na Slovensko, nechci tam ale jet jen s kupní smlouvou a starým číslem," vysvětloval svou situaci. Obává se, že v takovém případě by ho slovenští policisté pokutovali.

Na odbor dopravy přišel již po třetí, v pondělí jen čekal, v úterý se dokonce dostal k přepážce.

"Sepsali jsme to, problém byl ale v tom, že auto je z jiného kraje a nedaly se ověřit jeho identifikační údaje," dodal Török. "Už znám nové číslo auta, ale je mi to k ničemu," konstatoval.

Nefunkčnost registru bere ale sportovně. "Zažil jsme v lednu na úřadu práce i Drábkův systém. To bylo horší. Dnes jsem si přinesl vody a cigarety a budu čekat," řekl.

Dojede vaše auto na dovolenou? Žebříček spolehlivosti podle ADAC:

Druhý den to na odboru dopravy v Liberci zkouší Simona Reechtbergerová. "Potřebuji jen přepsat adresu," uvedla. Od úřednice se dozvěděla, že může zkusit čekat. "Prý to chvílemi funguje," dodala.

Nový registr má být podle ministerstva dopravy bezpečnější a přehlednější. Umožní spojení s podobnými registry států Evropské unie, ale například i evidencí kradených aut v zahraničí.

Česká republika se zavázala zajistit toto propojení nejpozději k 1. lednu příštího roku. Jeho zavedení však provází po celé republice řada problémů.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 11 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy