reklama
 
 

Nová strana v Libereckém kraji chce sedm procent hlasů

15. 8. 2012 17:29
Lídr kandidátky bude na podzim zároveň usilovat o senátorské křeslo na Jablonecku

Liberec - S cílem získat šest až sedm procent hlasů půjde do podzimních krajských voleb v Libereckém kraji nově vzniklá regionální strana Nová budoucnost pro Liberecký kraj.

Řekl to lídr kandidátky a ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur, který bude na podzim zároveň usilovat o senátorské křeslo na Jablonecku.

"Nestojí za námi velká parlamentní strana. O to těžší bude dostat se do povědomí a uspět. Lidé po špatných zkušenostech novým stranám nevěří," uvedl lídr kandidátky.

Pokud ve volbách uspějí, jsou ochotni vyjednávat se všemi s výjimkou komunistů.

"Chceme spolupracovat s těmi, kteří prosazují průhledné financování kraje, grantovou politiku a nebudou si přihrávat malé domů," uvedl jeden z kandidátů, jablonecký historik umění Miloš Krčmář.

Kampaň nové strany nebude nijak nákladná. Žur ji označil za kontaktní, kdy chtějí sázet na osobní vazby kandidátů. "Mají svoje renomé u obyvatel, kteří je znají z každodenního života," uvedl.

Nová budoucnost se zaměří zejména na školství, sociální oblast, dopravu a bezpečnost.

"Naším cílem je nabídnout odborníky v oborech, které bezprostředně ovlivňují život občanů našeho kraje," nastínil Žur. "Máme zkušenosti s komunální politikou, ale nikdo z nás dosud neměl politicky placenou funkci," dodal.

Politický cestovatel

Kritici Žura označují za politického cestovatele, který v uplynulých šesti letech kandidoval za ODS, Starosty pro Liberecký kraj, Věci veřejné a v podzimních krajských volbách měl původně hájit barvy Změny pro Liberecký kraj.

Takové tvrzení ale Žur odmítá. "Ze svých názorů jsem nikdy neuhnul. Sám jsem opustil jen Věci veřejné. Z ODS mě asi na pátý pokus vyloučili, neboť jsem měl odlišný názor na stav v komunální oblasti. Za Starosty jsem kandidoval v krajských volbách na podzim 2008 jako nezávislý a stále jsem s nimi v jednom klubu," uvedl.

Odmítl tvrzení, že je před nadcházejícími volbami domluvený se Změnou. "Nabídek jsem měl více. Když jsem si to vyhodnotil, zvolil jsem tuto alternativu," dodal Žur.

Na kandidátce Nové budoucnosti je také ředitel liberecké Nadace Euronisa Aleš Rozkovec, cévní chirurg ze Semil Georgios Karadzas či bývalý ředitel jabloneckých strážníků Jiří Rulc.

V Libereckém kraji bude v říjnových krajských volbách o přízeň voličů usilovat 20 politických stran a hnutí, což je o šest více než před čtyřmi lety.

Vedle Nové budoucnosti se poprvé v krajských volbách představí Změna pro Liberecký kraj, Národní socialisté - levice 21. století, Strana práv občanů - zemanovci, Strana svobodných občanů, Suverenita - Blok Jany Bobošíkové, Česká pirátská strana i Česká strana selského rozumu.

autor: ČTK | 15. 8. 2012 17:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama