Na srazu tuningových aut u Mimoně opět přejeli člověka

Michal Kalina
29. 8. 2011 15:30
Dvacetiletý mladík skončil se zraněním v nemocnici, viník nehody byl opilý
Vyšetřovatel obvinil řidiče z ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky (ilustrační foto).
Vyšetřovatel obvinil řidiče z ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky (ilustrační foto). | Foto: Radek Pecák

Mimoň - Ani další ročník tuningového srazu poblíž Mimoně na Českolipsku se neobešel bez nehody. Opilý muž tam přejel mladíka ležícího v trávě.

"Čtyřiadvacetiletý řidič ze Semilska najel na dvacetiletého účastníka akce, který ležel ve vysoké trávě. Ten utrpěl zranění bérce," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Tradiční setkání příznivců tuningu na hradčanském letišti navštívilo o víkendu podle policie až 15 tisíc lidí se zhruba čtyřmi tisíci vozy.

Zraněný mladík, který ležel v části vyhrazené pro pěší, skončil v liberecké nemocnici. Se zraněním se bude léčit nejméně čtyři týdny.

Viník nehody nadýchal po havárii 1,41 promile alkoholu. Vyšetřovatel ho obvinil z ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dohromady zadrželi policisté během konání srazu za volantem 14 opilců a 5 lidí pod vlivem drog. K tomu zaevidovali celkem 93 přestupků.

Nehody téměř každý rok

Mimoňské války jsou spojeny s několika tragédiemi už z minulosti. V srpnu 2007 tehdy osmnáctiletý mladík, který se proháněl v noci po ranveji bez zapnutých světel, porazil a usmrtil otce tří dětí. Soud mu za to vyměřil rok vězení.

Ještě před touto nehodou se stalo na srazu jiné neštěstí. Opilý řidič najel svým vozem do spících účastníků srazu a několik jich zranil. Také v roce 2008 byli při akci dva lidé těžce zraněni.

 

Právě se děje

Další zprávy