reklama
 
 

Na Liberecku havaroval kamion, silnice 13 je neprůjezdná

26. 3. 2015 13:30
Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Policie odklání dopravu směrem na Mimoň a Českou Lípu.

Jablonné v Podještědí (Liberecko) - Havarovaný kamion zkomplikoval ve středu dopoledne dopravu na frekventované silnici 13 z Liberce na Nový Bor.

Tahač se otočil na bok v Jablonném v Podještědí a jeho návěs zatarasil silnici, sdělila mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Jízdní pruh je uzavřen, policie odklání dopravu směrem na Mimoň a Českou Lípu.

Nehoda se stala u Heřmanic krátce před půl jedenáctou. "Kamion vyjel mimo silnici a naboural do mostního propustku," řekla Štrauchová. Řidič se z vozu dostal a nebylo třeba ho vyprošťovat, hasiči tak po příjezdu provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor a zasypali provozní kapaliny, které z vozidla v malém množství unikly.

Silnice je ale stále uzavřená, policie zajišťuje na vyproštění vozu specializovanou firmu.

K jiné nehodě kamionu v Libereckém kraji vyjížděli hasiči už ve čtvrtek v šest hodin ráno do Turnova. V Modřišicích nákladní automobil vyjel mimo silnici a narazil do sloupku s hlavním uzávěrem plynu.

"Vůz sloupek zcela zničil a došlo k úniku plynu. Automobil se převrátil v zahradě u rodinného domu na bok," popsala nehodu Štrauchová. Hasiči do příjezdu techniků pomocí rozpínáku sevřeli poškozenou přípojku a provizorně ji utěsnili, aby zastavili únik plynu.

autor: ČTK | 26. 3. 2015 13:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama