Na Českolipsku zemřel při požáru domu pětasedmdesátiletý muž

ČTK ČTK
9. 7. 2016 9:15
Při požáru rodinného domu v Bohaticích na Českolipsku zemřel v noci na sobotu senior. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, řekla jejich mluvčí Zdenka Štrauchová. Požár podle policejní mluvčí Dagmar Sochorové nahlásil muž, který po návratu domů zjistil, že dům je zakouřený a nemůže najít svého otce. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. "Celý objekt byl silně zakouřen, ale bez plamenného hoření. Požár zřejmě bez přístupu kyslíku sám uhasl," uvedla Štrauchová. Ložnice domu byla podle policie zcela vyhořelá, tělo pětasedmdesátiletého muže našli hasiči v obývacím pokoji. Příčinu požáru vyšetřují hasiči i policie, příčinu smrti seniora má objasnit nařízená soudní pitva.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy