Na Českolipsku se zřítilo dvoumotorové letadlo, při pádu zemřeli dva lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 9. 2017 9:38
Při pádu malého dopravního letadla poblíž závodu Diama na Českolipsku zemřeli ráno dva lidé. Nikdo další v letadle nebyl, uvedli hasiči a záchranáři. "Poranění obou bylo neslučitelné se životem, lékař konstatoval smrt," řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Nikoho dalšího záchranáři ani hasiči nenašli. "Společně s policií a některými pracovníky Diama jsme vytvořili rojnici a hledali další osoby," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Policejní mluvčí Ivana Baláková uvedla, že šlo o dvoumotorové letadlo Cessna 421. Po pádu začalo hořet.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Podrobnosti zjišťuje.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy