Na Českolipsku někdo ze svahu házel pneumatiky na jedoucí vlak, pátrá po něm policie

ČTK ČTK
27. 5. 2020 18:30
Jedoucí osobní vlak s pěti lidmi ohrozil v úterý navečer na Českolipsku neznámý pachatel, který ze strmého svahu shodil 19 pneumatik. Nikomu se nic nestalo, policie žádá o pomoc při pátrání po původci tohoto činu.
Pneumatiky na kolejích na Českolipsku.
Pneumatiky na kolejích na Českolipsku. | Foto: Policie České republiky.

Osobní vlak projížděl Horní Světlou poblíž Nové Huti ve směru na Českou Lípu v úterý po 19:00, když se ze strmého svahu nad ním začaly valit pneumatiky a tři z nich dopadly na koleje. "Strojvedoucí začal okamžitě brzdit a vlak zastavil. V té době se v něm nacházeli tři cestující a dva zaměstnanci Českých drah. Nikdo z nich při této události naštěstí žádné zranění neutrpěl," uvedla na webu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Staré pneumatiky vyhodil někdo u odpočívadla silnice číslo 26844 mezi Novou Hutí a Horní Světlou nedaleko křižovatky se silnicí I/9. "Domníváme se, že nešlo o úmyslný útok na vlakovou soupravu, ale že se spíše jen někdo potřeboval pneumatik zbavit a netušil, že pod vysokými stromy zarostlým svahem leží v údolí koleje," řekla mluvčí. I tak podle ní viníka, pokud ho policie vypátrá, obviní z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což ho soud může potrestat až ročním vězením.

O pomoc žádá policie motoristy, kteří tímto úsekem v úterý před 19:00 projížděli. "Zejména nám mohou pomoci záběry z palubních kamer vozidel vztahující se k místu a času," dodala. Policisty lze podle ní kontaktovat na bezplatné lince 158.

 

Právě se děje

před 26 minutami

CSKA nabídl českého hokejistu Sekáče ostatním klubům KHL

Vedení hokejistů CSKA Moskva už nemá zájem o Jiřího Sekáče. Osmadvacetiletého českého útočníka nabídlo ostatním klubům Kontinentální ligy, ty nyní mají dva dna na rozmyšlenou. Podle agentury RIA-Novosti by po českém reprezentantovi mohly sáhnout nejspíš Barys Nur-Sultan nebo Dinamo Minsk.

Sekáč předloni vyhrál Gagarinův pohár s Kazaní, o rok později zamířil do CSKA. V sezoně nedokončené kvůli koronaviru odehrál kladenský rodák 45 zápasů a zaznamenal 25 bodů za 12 gólů a 13 asistencí.

Smlouvu se slavným moskevským klubem Sekáč podepsal do dubna 2021. Podle ruských médií činil jeho roční plat v uplynulé sezoně 100 milionů rublů (33 milionů korun), v příští měl dostat 60 milionů rublů (20 milionů korun).

Další zprávy