Muž se chtěl dostat do vězení. Do bezvědomí zbil bezdomovce a zavolal na sebe policii

ČTK ČTK
21. 12. 2015 14:02
Policisté obvinili z pokusu o vraždu osmadvacetiletého muže z Teplic. Podle svých slov se muž chtěl dostat do vězení, a proto v Novém Boru napadl dvaačtyřicetiletého bezdomovce. Následně sám zavolal na policii a počkal na její příjezd. Liberecký soud nyní rozhoduje o jeho vazbě, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Nový Bor (Českolipsko) - V Novém Boru na Českolipsku napadl v sobotu osmadvacetiletý muž o 14 let staršího bezdomovce. Surově ho zbil do bezvědomí. Motivem k útoku byla snaha dostat se do vězení, řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

"Čin za tímto účelem naplánoval a svou oběť si vytipoval mezi bezdomovci," uvedla. "Jeho brutální útok směřoval na hlavu dvaačtyřicetiletého muže. Ten je nyní v péči lékařů krajské liberecké nemocnice s nejasnou prognózou," řekla mluvčí.

Proč se chtěl konkrétně dostat do vězení, policisté ještě nevědí. "Odpověď na tuto otázku neznáme, budeme ji zjišťovat," dodala.

Útok se stal kolem 14:30 blízko vlakového nádraží. Bezprostředně po něm mladý muž zavolal na linku 158 z telefonní budky na nádraží. K činu se doznal a vyčkal na místě do příjezdu policistů.

Kriminalisté ho obvinili z pokusu o vraždu, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Soud by měl ještě v pondělí rozhodnout, zda bude stíhán vazebně.

 

Právě se děje

Další zprávy