Muž se chtěl dostat do vězení. Do bezvědomí zbil bezdomovce a zavolal na sebe policii

ČTK ČTK
21. 12. 2015 14:02
Policisté obvinili z pokusu o vraždu osmadvacetiletého muže z Teplic. Podle svých slov se muž chtěl dostat do vězení, a proto v Novém Boru napadl dvaačtyřicetiletého bezdomovce. Následně sám zavolal na policii a počkal na její příjezd. Liberecký soud nyní rozhoduje o jeho vazbě, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Nový Bor (Českolipsko) - V Novém Boru na Českolipsku napadl v sobotu osmadvacetiletý muž o 14 let staršího bezdomovce. Surově ho zbil do bezvědomí. Motivem k útoku byla snaha dostat se do vězení, řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

"Čin za tímto účelem naplánoval a svou oběť si vytipoval mezi bezdomovci," uvedla. "Jeho brutální útok směřoval na hlavu dvaačtyřicetiletého muže. Ten je nyní v péči lékařů krajské liberecké nemocnice s nejasnou prognózou," řekla mluvčí.

Proč se chtěl konkrétně dostat do vězení, policisté ještě nevědí. "Odpověď na tuto otázku neznáme, budeme ji zjišťovat," dodala.

Útok se stal kolem 14:30 blízko vlakového nádraží. Bezprostředně po něm mladý muž zavolal na linku 158 z telefonní budky na nádraží. K činu se doznal a vyčkal na místě do příjezdu policistů.

Kriminalisté ho obvinili z pokusu o vraždu, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Soud by měl ještě v pondělí rozhodnout, zda bude stíhán vazebně.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy