Muž s alžírskými kořeny ohrožoval nožem lidi u Máchova jezera a provolával Alláhu akbar

ČTK ČTK
22. 8. 2016 18:00
Soudce poslal do vazby pětadvacetiletého muže z Prahy obviněného z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. "V kempu v Doksech ohrožoval lidi nožem a provolával Alláhu akbar," sdělila regionální mluvčí policie Ivana Baláková. Incident se stal při víkendovém tanečním festivalu na Máchově jezeře. Muž v sobotu obtěžoval hosty na jedné diskotéce v kempu Bílý kámen. Když ho pracovníci bezpečnostní agentury vykázali, s nožem v ruce vyhrožoval násilím nejprve jim a potom i ostatním návštěvníkům areálu. Policisté agresivního muže zadrželi a umístili do policejní cely. "Jde o českého státního příslušníka, jehož otec je z Alžírska. V době zadržení měl v sobě 1,79 promile alkoholu a drogy," dodala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 20 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy