Muž, který se vydával za ženu, vylákal z lidí přes 700 tisíc

ČTK ČTK
9. 6. 2015 14:32
Policie ví o 163 mužích, kteří se od falešné ženy nechali napálit. Poškozených však může být i více.
Internetový podvodník
Internetový podvodník | Foto: Thinkstock

Česká Lípa - Českolipští kriminalisté obvinili z podvodu šestadvacetiletého muže z Kladna, který se na internetových erotických seznamkách vydával za ženu hledající dobrodružství.

Policisté zatím vědí o 163 podvedených mužích, škoda podle jejich odhadů přesahuje 700 tisíc korun. V úterý o tom informovala českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

"Poškození pocházejí ze všech regionů republiky," uvedla Baláková. Podle ní na podvody přišli při prošetřování jiné trestné činnosti tohoto muže. Policistům byly podezřelé transakce na jeho účtech.

"Z poškozených se nikdo neozval, nikdo neměl potřebu podat trestní oznámení," uvedla. Kriminalisté se domnívají, že podvedených mužů mohlo být daleko více. "Nejsme si jisti, zda jsme objevili všechny účty obviněného muže," řekla Baláková.

Dobře situovaná vdaná žena

Podvodník o sobě v inzerátu tvrdil, že je vdaná žena, dobře situovaná, za manžela má známého a úspěšného podnikatele, a proto si nemůže dovolit schůzku na veřejnosti.

Ochrana soukromí je pro ni důležitá, a proto navrhuje první setkání na swingers party, kam má přístup jen uzavřená společnost a riziko vyzrazení schůzky je minimální.

Pokud měl muž o setkání zájem, obdržel e-mail od fiktivní společnosti pořádající tuto akci včetně obchodních podmínek.

"Text těchto informativních e-mailů, které muži dosud obdrželi, se lišil jen v termínech a v názvu pořádající společnosti," uvedla Baláková. E-mail obsahoval také číslo účtu a informaci o vstupném, které se pohybovalo od 1000 do 3000 korun. Poté, co muži zaplatili, podvodník se jim už neozval.

Policie varuje před podobnými nabídkami. Na svém webu proto v rámci prevence zveřejnila i texty dopisů, které podvodník mužům zasílal.

 

Právě se děje

Další zprávy