Muž, který se vydával za ženu, vylákal z lidí přes 700 tisíc

ČTK ČTK
9. 6. 2015 14:32
Policie ví o 163 mužích, kteří se od falešné ženy nechali napálit. Poškozených však může být i více.
Internetový podvodník
Internetový podvodník | Foto: Thinkstock

Česká Lípa - Českolipští kriminalisté obvinili z podvodu šestadvacetiletého muže z Kladna, který se na internetových erotických seznamkách vydával za ženu hledající dobrodružství.

Policisté zatím vědí o 163 podvedených mužích, škoda podle jejich odhadů přesahuje 700 tisíc korun. V úterý o tom informovala českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

"Poškození pocházejí ze všech regionů republiky," uvedla Baláková. Podle ní na podvody přišli při prošetřování jiné trestné činnosti tohoto muže. Policistům byly podezřelé transakce na jeho účtech.

"Z poškozených se nikdo neozval, nikdo neměl potřebu podat trestní oznámení," uvedla. Kriminalisté se domnívají, že podvedených mužů mohlo být daleko více. "Nejsme si jisti, zda jsme objevili všechny účty obviněného muže," řekla Baláková.

Dobře situovaná vdaná žena

Podvodník o sobě v inzerátu tvrdil, že je vdaná žena, dobře situovaná, za manžela má známého a úspěšného podnikatele, a proto si nemůže dovolit schůzku na veřejnosti.

Ochrana soukromí je pro ni důležitá, a proto navrhuje první setkání na swingers party, kam má přístup jen uzavřená společnost a riziko vyzrazení schůzky je minimální.

Pokud měl muž o setkání zájem, obdržel e-mail od fiktivní společnosti pořádající tuto akci včetně obchodních podmínek.

"Text těchto informativních e-mailů, které muži dosud obdrželi, se lišil jen v termínech a v názvu pořádající společnosti," uvedla Baláková. E-mail obsahoval také číslo účtu a informaci o vstupném, které se pohybovalo od 1000 do 3000 korun. Poté, co muži zaplatili, podvodník se jim už neozval.

Policie varuje před podobnými nabídkami. Na svém webu proto v rámci prevence zveřejnila i texty dopisů, které podvodník mužům zasílal.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy