Liberecký kraj zaplatí 35 tisíc za ovce, které roztrhali vlci na Českolipsku

ČTK ČTK
20. 12. 2016 18:12
Liberecký kraj letos zaplatí téměř 35 tisíc korun za ovce, které chovatelům roztrhali vlci. Počet žádostí o náhrady škod ukazuje, že vzácných zvířat na Českolipsku přibývá. Zatímco loni dostal kraj jedinou žádost o náhradu škody a vyplatil za roztrhanou ovci 6 tisíc korun, letos je už žádostí pět. Naposledy vlk roztrhal ovci v září chovateli v obci Bezděz na Českolipsku. Novinářům to řekl radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann. "Škodu majiteli ovce vyplatí Liberecký kraj, který má pro tento případ k dispozici dotaci od Ministerstva financí ČR vyhrazenou právě pro náhradu škody," doplnil Löffelmann. Za dobu své existence už kraj na náhradách vyplatil bezmála dva miliony korun.
Vlk, ilustrační foto
Vlk, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy