reklama
 
 

Pelta pozval radní na Ajax. Teď schválili dotaci 20 milionů

25. 8. 2015 17:06
Dohromady letos v Libereckém kraji půjde na sport a tělovýchovu přes 50 milionů korun, což je nejvyšší podpora v historii kraje. Část radních dotaci kritizuje.

Liberec - Liberecký kraj přidal dalších 20 milionů korun na podporu sportu v kraji, rozhodli o tom krajští zastupitelé. Dohromady tak letos na sport a tělovýchovu půjde přes 50 milionů korun, což je nejvyšší podpora v historii kraje.

Kdo peníze získá, není zatím rozhodnuto, o podmínkách dotačního programu  zastupitelstvo nejednalo. Opozice se však obává, že peníze půjdou silným fotbalovým a hokejovým klubům a na ostatní se nedostane.

Šéfové tří největších sportovních klubů v Libereckém kraji se nedávno obrátili na představitele svých měst i kraje se žádostí o finanční podporu mládežnického sportu. Předseda jabloneckého fotbalového klubu Miroslav Pelta, jeho liberecký kolega Ludvík Karl i šéf libereckých Bílých Tygrů Petr Syrovátko označili ve společném prohlášení situaci s financováním sportu mládeže v regionu za kritickou.

Nový dotační program však není podle hejtmana Martina Půty reakcí na jejich výzvu. "O větší podpoře sportu diskutujeme už od loňského roku," řekl na jednání.

Členové rady odjeli na zápas do Amsterdamu

Obavy z nejasných pravidel vyjádřila třeba opoziční zastupitelka Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj). "Jako nepřijatelné považuji i to, že tři členové rady kraje se nechali pozvat od jednoho z žadatelů na fotbalový zápas do Amsterdamu," řekla na jednání.

Mluvila o Lence Kadlecové (ČSSD), Marku Pieterovi a Vladimíru Mastníkovi (oba Starostové pro Liberecký kraj), o jejichž "sponzorovaném výletu" s jabloneckými fotbalisty dnes informoval server CNI.

Všichni ale popírají, že by se nechali na fotbalový výlet pozvat, a doložili hejtmanovi i účtenky. Pieter a Kadlecová se přesto v hlasování o dotaci zdrželi.

Nový dotační program by měl být zaměřen zejména na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže v těch sportovních klubech, které dosahují výsledků a reprezentují kraj v nejvyšších soutěžích jednotlivých sportovních svazů.

"Pevně doufám, že peníze nepůjdou jen fotbalistům nebo hokejistům, ale že na podporu dosáhnou i další, neméně významní a úspěšní sportovci. Máme například výborné novoborské šachisty, českolipské plavce, skvělé jablonecké biatlonisty či liberecké lyžaře, judisty, tenisty a mnohé další. Ti všichni mají možnost na peníze dosáhnout," řekl hejtman.

autor: ČTK | 25. 8. 2015 17:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama