reklama
 
 

Liberec chce zaplatit třetinu dluhů po Neumannové

26. 1. 2011 16:08
Město by podle primátora mělo přispět zhruba 40 miliony korun

Liberec - Podle nového primátora Jana Korytáře by se měl Liberec zaplatit část dluhů, které zůstaly po předloňském mistrovství světa v klasickém lyžování.

Po setkání s věřiteli podle ČTK řekl, že plánuje pokrýt třetinu závazků, čili zhruba 40 milionů korun.

Konečné slovo ovšem bude mít zastupitelstvo. Primátor oznámil, že mu chce návrh předložit už na čtvrtečním zasedání.

O situaci chce navíc jednat s vládou a svazem lyžařů.

Kabinet Petra Nečase nicméně začátkem roku kontroverzní kapitolu s názvem "Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci" uzavřel. A rozhodl, že žádné peníze už neuvolní.

Celý dluh po šampionátu se v současnosti pohybuje kolem 224 milionů korun. Polovinu organizátoři dluží podnikatelům a institucím, tedy těm, kteří se na průběhu závodů podíleli.

Zbylé peníze by měl tým kolem prezidentky Kateřiny Neumannové podle finančních úřadů vracet státu, a to kvůli svému špatnému hospodaření s dotacemi.

Neumannové hrozí stíhání

Olympijské vítězce a někdejší šéfce organizačního výboru navíc hrozí trestní stíhání. Policejní inspekce totiž označila odložení vyšetřování z podnětu společnosti Roxy II za předčasné.

"Své poznatky předala Krajskému státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem, na kterém bude zvolení dalšího postupu. To může buď případ znovu otevřít, nebo se ztotožnit se závěry liberecké policie," řekl počátkem ledna mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

Deník Aktuálně.cz již před časem informoval, že kvůli podivnému odložení případu chce poslat ministr vnitra Radek John na práci libereckých policistou svou inspekci.

autor: Domácí | 26. 1. 2011 16:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama