Lanovka na Ještěd opět jezdí. Stála od čtvrtka

ČTK ČTK
2. 2. 2014 11:43
Během neděle by měl vítr na severu Čech dál slábnout.
Ještěd
Ještěd | Foto: Liberecký kraj

Liberec/Ústí nad Labem - Po čtyřech dnech začala v neděli dopoledne jezdit kabinová lanovka na Ještěd nad Libercem. V provozu je i lanovka na Lysou horu v lyžařském středisku v Rokytnici nad Jizerou, která stála od pátku.

Obě lanovky nejezdily kvůli silnému větru. Lanovka na Ještěd nejezdila od čtvrtka, to na Ještědu nepamatují.

Lanovka na Ještěd se v neděli ale rozjela až v 10 hodin, obvykle zahajuje provoz o dvě hodiny dříve. "Ráno stále foukalo od jihu přes 20 metrů na sekundu," uvedl strojník z horní stanice.

Lanovka může při tomto směru větru jezdit do 16 metrů za sekundu, tuto podmínku se podařilo splnit právě před 10. hodinou. V sobotu vítr v nárazech na vrcholu hory dosahoval až 48 metrů za sekundu.

Během dneška by měla síla větru nadále slábnout. Přes den bude zataženo, místy s deštěm, který ojediněle může namrzat. Srážky budou během dne většinou přecházet ve sněžení. Teploty přes den dosáhnou maximálně 4 stupňů Celsia, na horách se ale nad bod mrazu nedostanou.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy