Lanovka na Ještěd opět jezdí. Stála od čtvrtka

ČTK ČTK
2. 2. 2014 11:43
Během neděle by měl vítr na severu Čech dál slábnout.
Ještěd
Ještěd | Foto: Liberecký kraj

Liberec/Ústí nad Labem - Po čtyřech dnech začala v neděli dopoledne jezdit kabinová lanovka na Ještěd nad Libercem. V provozu je i lanovka na Lysou horu v lyžařském středisku v Rokytnici nad Jizerou, která stála od pátku.

Obě lanovky nejezdily kvůli silnému větru. Lanovka na Ještěd nejezdila od čtvrtka, to na Ještědu nepamatují.

Lanovka na Ještěd se v neděli ale rozjela až v 10 hodin, obvykle zahajuje provoz o dvě hodiny dříve. "Ráno stále foukalo od jihu přes 20 metrů na sekundu," uvedl strojník z horní stanice.

Lanovka může při tomto směru větru jezdit do 16 metrů za sekundu, tuto podmínku se podařilo splnit právě před 10. hodinou. V sobotu vítr v nárazech na vrcholu hory dosahoval až 48 metrů za sekundu.

Během dneška by měla síla větru nadále slábnout. Přes den bude zataženo, místy s deštěm, který ojediněle může namrzat. Srážky budou během dne většinou přecházet ve sněžení. Teploty přes den dosáhnou maximálně 4 stupňů Celsia, na horách se ale nad bod mrazu nedostanou.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy