Lanovka na Ještěd opět jezdí. Stála od čtvrtka

ČTK ČTK
2. 2. 2014 11:43
Během neděle by měl vítr na severu Čech dál slábnout.
Ještěd
Ještěd | Foto: Liberecký kraj

Liberec/Ústí nad Labem - Po čtyřech dnech začala v neděli dopoledne jezdit kabinová lanovka na Ještěd nad Libercem. V provozu je i lanovka na Lysou horu v lyžařském středisku v Rokytnici nad Jizerou, která stála od pátku.

Obě lanovky nejezdily kvůli silnému větru. Lanovka na Ještěd nejezdila od čtvrtka, to na Ještědu nepamatují.

Lanovka na Ještěd se v neděli ale rozjela až v 10 hodin, obvykle zahajuje provoz o dvě hodiny dříve. "Ráno stále foukalo od jihu přes 20 metrů na sekundu," uvedl strojník z horní stanice.

Lanovka může při tomto směru větru jezdit do 16 metrů za sekundu, tuto podmínku se podařilo splnit právě před 10. hodinou. V sobotu vítr v nárazech na vrcholu hory dosahoval až 48 metrů za sekundu.

Během dneška by měla síla větru nadále slábnout. Přes den bude zataženo, místy s deštěm, který ojediněle může namrzat. Srážky budou během dne většinou přecházet ve sněžení. Teploty přes den dosáhnou maximálně 4 stupňů Celsia, na horách se ale nad bod mrazu nedostanou.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy