reklama
 
 

Kdo nepije alkohol, přichází o hodně a skončí jako Hitler, řekl Zeman studentovi v Liberci

Aktualizováno 24. 2. 2016 22:12
Miloš Zeman během prvního dne návštěvy Libereckého kraje navštívil i libereckou technickou univerzitu, kde diskutoval se studenty. Jeden se jej zeptal, proč nejde správným vzorem a kouří a pije alkohol. Od prezidenta se mu dostalo jadrné odpovědi. "Ochutnal jste v životě dobře vyladěnou slivovici, byl jste někdy v moravském sklípku, kde hraje cimbálovka, kde vám dají z koštýře skvělé víno, které zajíte špekem?" ptá se prezident a sám si hned odpovídá: "Pokud ne, přišel jste o hodně a skončíte jako Hitler."

Liberec - Miloš Zeman si při své návštěvě Liberce neodpustil další rétorický výlet za Adolfem Hitlerem. Tentokrát se to ale netýkalo žádného článku o gentlemanech, ale slivovice. "Pokud nebudete pít alkohol, skončíte jako Hitler," dostalo se odpovědi studentovi Technické univerzity v Liberci.

Prezident Zeman reagoval na dotaz studenta Jana Brzobohatého, který poukázal na to, že je známý svým pozitivním názorem na alkohol a kouření. "Vnímám to od vás jako narušování výchovy budoucích generací, jak vy vidíte svou autoritu ve výchově?" ptá se mladík, po jehož dotazu následuje opatrný potlesk.

Od prezidenta přichází jednoznačné vysvětlení. Alkohol či kouření jsou libůstky a a Zeman jedním dechem vyjmenovává přehlídku úspěšných politiků, kteří kouřili či pili a dožili se vysokého věku. "Zatímco Adolf Hitler byl vegetarián, abstinent, nekuřák," podotýká prezident.

Následuje pokárání studenta, že by neměl hledat vzory v povrchních detailech, protože pak by nebyl pedagog, ale český žurnalista, který je z povahy věci povrchní. "Ochutnal jste v životě dobře vyladěnou slivovici, byl jste někdy v moravském sklípku, kde hraje cimbálovka, kde vám dají z koštýře skvělé víno, které zajíte špekem?" ptá se nakonec prezident a sám si hned odpovídá: "Pokud ne, přišel jste o hodně a skončíte jako Hitler."

Výsledkem je smích a potlesk mnoha studentů, byť někteří po skončení debaty v zákulisí přiznávají, že se jim styl odpovědí prezidenta příliš nelíbil.

autor: Radek Bartoníček | 24. 2. 2016 21:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama