Krajský sněm ANO v Libereckém neakceptoval navrženého kandidáta. Lídrem bude Volfová

ČTK ČTK
19. 2. 2016 23:30
Krajský sněm ANO v pátek večer vybral pro krajské volby v Libereckém kraji jiného volebního lídra, než jakého doporučilo krajské předsednictvo strany. Kandidátku povede Jiřina Volfová. Krajské předsednictvo jako lídra doporučovalo ředitele českolipské nemocnice Jaroslava Kratochvíla, sněm ale tento návrh neakceptoval.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Liberec - Krajský sněm ANO v pátek večer vybral pro krajské volby v Libereckém kraji jiného volebního lídra, než jakého doporučilo krajské předsednictvo strany. Kandidátku povede Jiřina Volfová, sdělil liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO). Volfová podle něj pracuje v České Lípě na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Krajské předsednictvo jako lídra doporučovalo ředitele českolipské nemocnice Jaroslava Kratochvíla, sněm ale tento návrh neakceptoval. "Je to jednoduché, nedostal (Kratochvíl) podporu," uvedl Batthyány. Ředitel českolipské nemocnice bude na kandidátce osmičkou. Protikandidátem Kratochvíla na pozici lídra byl původně někdejší ředitel Školského úřadu v Liberci Robert Gamba, ten bude na kandidátce dvojkou.

ANO se krajských voleb zúčastní poprvé, cílem je podle Batthyányho vyhrát. Poslední krajské volby vyhráli v Libereckém kraji před čtyřmi lety Starostové pro Liberecký kraj se ziskem 13 křesel. Za nimi skončili komunisté s deseti místy v krajském zastupitelstvu. Stejný počet mandátů získala i Změna pro Liberecký kraj. ČSSD obsadila sedm křesel a ODS pět.

ANO si dnes vybíralo i nového krajského předsedu, Batthyány na funkci před několika týdny rezignoval. Delegáti volili ze čtyř kandidátů, mezi nimi byla i poslankyně Jana Pastuchová. Sněm ale nakonec vybral místostarostku Stráže nad Nisou Danielu Kysilkovou. Získala zhruba 60 procent hlasů. Volba byla dvoukolová.

Andrej Babiš se bude muset smířit s tím, že někteří členové hnutí si myslí něco jiného než on. Současné komunální problémy ANO proto mohou být přínosné pro všechny. | Video: Petr Fischer
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy