reklama
 
 

Krajský sněm ANO v Libereckém neakceptoval navrženého kandidáta. Lídrem bude Volfová

19. 2. 2016 23:30
Krajský sněm ANO v pátek večer vybral pro krajské volby v Libereckém kraji jiného volebního lídra, než jakého doporučilo krajské předsednictvo strany. Kandidátku povede Jiřina Volfová. Krajské předsednictvo jako lídra doporučovalo ředitele českolipské nemocnice Jaroslava Kratochvíla, sněm ale tento návrh neakceptoval.

Liberec - Krajský sněm ANO v pátek večer vybral pro krajské volby v Libereckém kraji jiného volebního lídra, než jakého doporučilo krajské předsednictvo strany. Kandidátku povede Jiřina Volfová, sdělil liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO). Volfová podle něj pracuje v České Lípě na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Krajské předsednictvo jako lídra doporučovalo ředitele českolipské nemocnice Jaroslava Kratochvíla, sněm ale tento návrh neakceptoval. "Je to jednoduché, nedostal (Kratochvíl) podporu," uvedl Batthyány. Ředitel českolipské nemocnice bude na kandidátce osmičkou. Protikandidátem Kratochvíla na pozici lídra byl původně někdejší ředitel Školského úřadu v Liberci Robert Gamba, ten bude na kandidátce dvojkou.

ANO se krajských voleb zúčastní poprvé, cílem je podle Batthyányho vyhrát. Poslední krajské volby vyhráli v Libereckém kraji před čtyřmi lety Starostové pro Liberecký kraj se ziskem 13 křesel. Za nimi skončili komunisté s deseti místy v krajském zastupitelstvu. Stejný počet mandátů získala i Změna pro Liberecký kraj. ČSSD obsadila sedm křesel a ODS pět.

ANO si dnes vybíralo i nového krajského předsedu, Batthyány na funkci před několika týdny rezignoval. Delegáti volili ze čtyř kandidátů, mezi nimi byla i poslankyně Jana Pastuchová. Sněm ale nakonec vybral místostarostku Stráže nad Nisou Danielu Kysilkovou. Získala zhruba 60 procent hlasů. Volba byla dvoukolová.

Andrej Babiš se bude muset smířit s tím, že někteří členové hnutí si myslí něco jiného než on. Současné komunální problémy ANO proto mohou být přínosné pro všechny. | Video: Petr Fischer |  01:15

autor: ČTK | 19. 2. 2016 23:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama