Johnson Controls plánuje rozšíření výroby v České Lípě

ČTK ČTK
14. 7. 2011 16:50
Vzniknout by mělo až 140 nových pracovních míst
Mohlo by vzniknout až 140 pracovních míst (ilustrační foto).
Mohlo by vzniknout až 140 pracovních míst (ilustrační foto). | Foto: Jan Langer

Česká Lípa - Společnost Johnson Controls, která vyrábí automobilové součástky, plánuje rozšíření výroby v České Lípě.

Firma má zájem o pozemky za 12,5 milionu korun v průmyslové zóně blízko budovaného obchvatu, kde by měl vyrůst nový areál.

Vzniknout by mělo asi 140 pracovních míst. Informuje o tom čtvrteční Českolipský deník.

Zastupitelé už podle listu schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní s firmou Johnson Controls Hybrid and Recycling GmbH na odkup zhruba 41 tisíc metrů čtverečních pozemků.

Českolipsko bojuje s vysokou nezaměstnaností

"Investor si musí pozemky zainvestovat sám, to znamená zajistit jejich odvodnění, přístupovou cestu a odstranit náletovou zeleň," řekla Deníku mluvčí českolipské radnice Eva Markgrafová.

Peníze mají být splatné při podpisu smlouvy.

Podle Markgrafové by mělo v novém provozu do konce roku 2013 najít práci asi 80 lidí a o tři roky později, kdy by se má výroba rozjet naplno, dalších zhruba 60.

Českolipsko se potýká s vysokou nezaměstnaností. Na konci června bylo v okrese bez práce bezmála 11 procent lidí, což je nejvíce v Libereckém kraji. V České Lípě navíc letos skončil výrobce kabelových svazků Delphi Packard Electric.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy