Johnson Controls plánuje rozšíření výroby v České Lípě

ČTK ČTK
14. 7. 2011 16:50
Vzniknout by mělo až 140 nových pracovních míst
Mohlo by vzniknout až 140 pracovních míst (ilustrační foto).
Mohlo by vzniknout až 140 pracovních míst (ilustrační foto). | Foto: Jan Langer

Česká Lípa - Společnost Johnson Controls, která vyrábí automobilové součástky, plánuje rozšíření výroby v České Lípě.

Firma má zájem o pozemky za 12,5 milionu korun v průmyslové zóně blízko budovaného obchvatu, kde by měl vyrůst nový areál.

Vzniknout by mělo asi 140 pracovních míst. Informuje o tom čtvrteční Českolipský deník.

Zastupitelé už podle listu schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní s firmou Johnson Controls Hybrid and Recycling GmbH na odkup zhruba 41 tisíc metrů čtverečních pozemků.

Českolipsko bojuje s vysokou nezaměstnaností

"Investor si musí pozemky zainvestovat sám, to znamená zajistit jejich odvodnění, přístupovou cestu a odstranit náletovou zeleň," řekla Deníku mluvčí českolipské radnice Eva Markgrafová.

Peníze mají být splatné při podpisu smlouvy.

Podle Markgrafové by mělo v novém provozu do konce roku 2013 najít práci asi 80 lidí a o tři roky později, kdy by se má výroba rozjet naplno, dalších zhruba 60.

Českolipsko se potýká s vysokou nezaměstnaností. Na konci června bylo v okrese bez práce bezmála 11 procent lidí, což je nejvíce v Libereckém kraji. V České Lípě navíc letos skončil výrobce kabelových svazků Delphi Packard Electric.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy