Jablonecká záchranka se přestěhovala do Velkých Hamrů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2013 20:15
Stěhováním záchranná služba ušetří ročně asi 100 tisíc a výrazně se zlepší zázemí
Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Velké Hamry (Jablonecko) - Výjezdovou základnu na Jablonecku přestěhovala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje z tanvaldské nemocnice do bývalé požární zbrojnice v nedalekých Velkých Hamrech. Stanici oficiálně otevřou v pondělí 1. července, záchranáři už ale mají z nového stanoviště za sebou první výjezd. ČTK to v neděli řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

"Od tohoto víkendu už je základna ve Velkých Hamrech plně funkční. Máme tam přestěhovanou i sanitu a vůz doktora," uvedla Markovičová.

xbox1

Stěhováním záchranná služba ušetří ročně za provoz asi 100.000 korun, navíc se výrazně zlepší zázemí pro záchranáře. V areálu nemocnice sídlili v budově, která byla v nevyhovujícím technickém stavu. "O letošní zimě se porouchal i kotel a museli jsme tam dát za mrazů přímotopy. Protože tam jsou ale staré rozvody elektřiny, tak docházelo k opakovaným výpadkům a nešly nám počítače," řekl již dříve krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Změnu by pacienti neměli výrazněji pocítit, bývalé a současné stanoviště jsou od sebe vzdálené asi tři kilometry. Nevadí ani, že stanoviště nebude v areálu nemocnice. Tanvaldská se totiž orientuje hlavně na následnou péči a pacienty tak sanita vozí hlavně do nemocnice v Jablonci nebo Liberci.

knt mal

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy