Jablonecká záchranka se přestěhovala do Velkých Hamrů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2013 20:15
Stěhováním záchranná služba ušetří ročně asi 100 tisíc a výrazně se zlepší zázemí
Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Velké Hamry (Jablonecko) - Výjezdovou základnu na Jablonecku přestěhovala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje z tanvaldské nemocnice do bývalé požární zbrojnice v nedalekých Velkých Hamrech. Stanici oficiálně otevřou v pondělí 1. července, záchranáři už ale mají z nového stanoviště za sebou první výjezd. ČTK to v neděli řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

"Od tohoto víkendu už je základna ve Velkých Hamrech plně funkční. Máme tam přestěhovanou i sanitu a vůz doktora," uvedla Markovičová.

xbox1

Stěhováním záchranná služba ušetří ročně za provoz asi 100.000 korun, navíc se výrazně zlepší zázemí pro záchranáře. V areálu nemocnice sídlili v budově, která byla v nevyhovujícím technickém stavu. "O letošní zimě se porouchal i kotel a museli jsme tam dát za mrazů přímotopy. Protože tam jsou ale staré rozvody elektřiny, tak docházelo k opakovaným výpadkům a nešly nám počítače," řekl již dříve krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Změnu by pacienti neměli výrazněji pocítit, bývalé a současné stanoviště jsou od sebe vzdálené asi tři kilometry. Nevadí ani, že stanoviště nebude v areálu nemocnice. Tanvaldská se totiž orientuje hlavně na následnou péči a pacienty tak sanita vozí hlavně do nemocnice v Jablonci nebo Liberci.

knt mal

 

Právě se děje

Další zprávy