Jablonecká záchranka se přestěhovala do Velkých Hamrů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
30. 6. 2013 20:15
Stěhováním záchranná služba ušetří ročně asi 100 tisíc a výrazně se zlepší zázemí
Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Velké Hamry (Jablonecko) - Výjezdovou základnu na Jablonecku přestěhovala Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje z tanvaldské nemocnice do bývalé požární zbrojnice v nedalekých Velkých Hamrech. Stanici oficiálně otevřou v pondělí 1. července, záchranáři už ale mají z nového stanoviště za sebou první výjezd. ČTK to v neděli řekla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

"Od tohoto víkendu už je základna ve Velkých Hamrech plně funkční. Máme tam přestěhovanou i sanitu a vůz doktora," uvedla Markovičová.

xbox1

Stěhováním záchranná služba ušetří ročně za provoz asi 100.000 korun, navíc se výrazně zlepší zázemí pro záchranáře. V areálu nemocnice sídlili v budově, která byla v nevyhovujícím technickém stavu. "O letošní zimě se porouchal i kotel a museli jsme tam dát za mrazů přímotopy. Protože tam jsou ale staré rozvody elektřiny, tak docházelo k opakovaným výpadkům a nešly nám počítače," řekl již dříve krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Změnu by pacienti neměli výrazněji pocítit, bývalé a současné stanoviště jsou od sebe vzdálené asi tři kilometry. Nevadí ani, že stanoviště nebude v areálu nemocnice. Tanvaldská se totiž orientuje hlavně na následnou péči a pacienty tak sanita vozí hlavně do nemocnice v Jablonci nebo Liberci.

knt mal

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy