reklama
 
 

Exprimátor Kittner už nestojí v čele liberecké ODS

23. 9. 2011 21:06
O významné posty však nouzi nemá, nově je například ekonomickým ředitelem krajské nemocnice

Liberec - V čele občanských demokratů v Liberci už nestojí bývalý primátor krajského města Jiří Kittner. Rozhodli o tom delegáti páteční konference, kteří předsedou místní rady zvolili libereckého zastupitele Tomáše Hampla.

Změna ve vedení liberecké ODS byla očekávaná, Kittner funkci neobhajoval.

Libereckým primátorem byl Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v krajském městě ve volbách utrpěla porážku od sdružení Změna pro Liberec a v libereckém zastupitelstvu se stala opoziční stranou.

To se nezměnilo ani poté, co byl na jaře odvolán primátor ze Změny pro Liberec Jan Korytář a nahradila jej sociální demokratka Martina Rosenbergová. Kittner je členem zastupitelstva města a od září i členem představenstva Krajské nemocnice Liberec a jejím ekonomickým ředitelem.

Minulý týden byl Kittner společně se svým bývalým náměstkem Pavlem Krenkem a bývalým zastupitelem Jiřím Zeronikem obviněn protikorupční policií za to, že údajně prostřednictvím městské společnosti Sportovní areál Ještěd v minulosti převáděli na třetí osoby nemovitosti města pod jejich tržní hodnotou. Kittner obvinění v případu označil za neodůvodněné.

autor: ČTK | 23. 9. 2011 21:06

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama