Exprimátor Kittner už nestojí v čele liberecké ODS

ČTK ČTK
23. 9. 2011 21:06
O významné posty však nouzi nemá, nově je například ekonomickým ředitelem krajské nemocnice
Jiří Kittner už funkci neobhajoval.
Jiří Kittner už funkci neobhajoval. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - V čele občanských demokratů v Liberci už nestojí bývalý primátor krajského města Jiří Kittner. Rozhodli o tom delegáti páteční konference, kteří předsedou místní rady zvolili libereckého zastupitele Tomáše Hampla.

Změna ve vedení liberecké ODS byla očekávaná, Kittner funkci neobhajoval.

Libereckým primátorem byl Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v krajském městě ve volbách utrpěla porážku od sdružení Změna pro Liberec a v libereckém zastupitelstvu se stala opoziční stranou.

To se nezměnilo ani poté, co byl na jaře odvolán primátor ze Změny pro Liberec Jan Korytář a nahradila jej sociální demokratka Martina Rosenbergová. Kittner je členem zastupitelstva města a od září i členem představenstva Krajské nemocnice Liberec a jejím ekonomickým ředitelem.

Minulý týden byl Kittner společně se svým bývalým náměstkem Pavlem Krenkem a bývalým zastupitelem Jiřím Zeronikem obviněn protikorupční policií za to, že údajně prostřednictvím městské společnosti Sportovní areál Ještěd v minulosti převáděli na třetí osoby nemovitosti města pod jejich tržní hodnotou. Kittner obvinění v případu označil za neodůvodněné.

 

Právě se děje

Další zprávy