reklama
 
 

Dluh po libereckém MS: Věřitelé chtějí 400 milionů

12. 3. 2012 17:00
Pořadatelé jsou podle správkyně zcela bez peněz, šance na odškodnění je mizivá

Praha - Před pražským Městským soudem se odehrálo další dějství smutného příběhu mistrovství v klasickém lyžování, které proběhlo na konci února roku 2009.

Soud rozhodoval o oprávněnosti pohledávek podnikatelů přihlášených do insolvenčního řízení - tedy dluhů, které zbyly po úřadování týmu Kateřiny Neumannové v souvislosti se šampionátem. Celkově požaduje peníze za odvedené služby nebo proplacení penále 69 subjektů, kterým pořadatelé dluží 399 milionů korun.

K Městskému soudu se dostavili zástupci dvanácti z nich, kteří celkově požadují 129 milionů korun.

Z úst insolvenční správkyně Marešové se ovšem dozvěděli, že pořadatelé jsou zcela bez peněz a že za dobu, co se tahanice kolem dluhu táhnou, se hodnota zbylého majetku pohybuje v řádu tisícikorun. Znamená to, že věřitelé nemají šanci získat doslova ani korunu.

"Bereme to jako formální tečku celé věci, abychom mohli uzavřít své účetnictví a zažádat o vrácení daní," komentoval proces jeden z věřitelů.

Z celkového počtu bez jednoho sedmdesáti věřitelů pak pondělní soud rozhodl, že prozatím uzná pohledávky "jen" 47 z nich. O zbylých bude rozhodovat na svém příštím jednání kvůli tomu, že obsahovaly formální chyby.

Podívejte se na fotky z charitativních akcí konaných v rámci šampionátu:

K problematickým patří například největší položka insolvenčního řízení, jež nárokuje stát. Jedná se o 172,3 milionů korun, vyčíslených finančním úřadem jako penále za špatné nakládání se státní dotací.

Jen pro připomenutí - Topolánkova vláda poslala do Liberce jen na pořádání závodů 259 milionů korun.

Celkový rozpočet pořadatelské části byl 600 milionů korun, z toho 200 milionů přispěla Mezinárodní lyžařská federace (FIS).

autor: Martina Machová | 12. 3. 2012 17:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama