Dluh po libereckém MS: Věřitelé chtějí 400 milionů

Martina Machová Martina Machová
12. 3. 2012 17:00
Pořadatelé jsou podle správkyně zcela bez peněz, šance na odškodnění je mizivá
Prezidentka Kateřina Neumannová a mistrovské trofeje.
Prezidentka Kateřina Neumannová a mistrovské trofeje. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Před pražským Městským soudem se odehrálo další dějství smutného příběhu mistrovství v klasickém lyžování, které proběhlo na konci února roku 2009.

Soud rozhodoval o oprávněnosti pohledávek podnikatelů přihlášených do insolvenčního řízení - tedy dluhů, které zbyly po úřadování týmu Kateřiny Neumannové v souvislosti se šampionátem. Celkově požaduje peníze za odvedené služby nebo proplacení penále 69 subjektů, kterým pořadatelé dluží 399 milionů korun.

K Městskému soudu se dostavili zástupci dvanácti z nich, kteří celkově požadují 129 milionů korun.

Z úst insolvenční správkyně Marešové se ovšem dozvěděli, že pořadatelé jsou zcela bez peněz a že za dobu, co se tahanice kolem dluhu táhnou, se hodnota zbylého majetku pohybuje v řádu tisícikorun. Znamená to, že věřitelé nemají šanci získat doslova ani korunu.

"Bereme to jako formální tečku celé věci, abychom mohli uzavřít své účetnictví a zažádat o vrácení daní," komentoval proces jeden z věřitelů.

Z celkového počtu bez jednoho sedmdesáti věřitelů pak pondělní soud rozhodl, že prozatím uzná pohledávky "jen" 47 z nich. O zbylých bude rozhodovat na svém příštím jednání kvůli tomu, že obsahovaly formální chyby.

Podívejte se na fotky z charitativních akcí konaných v rámci šampionátu:

K problematickým patří například největší položka insolvenčního řízení, jež nárokuje stát. Jedná se o 172,3 milionů korun, vyčíslených finančním úřadem jako penále za špatné nakládání se státní dotací.

Jen pro připomenutí - Topolánkova vláda poslala do Liberce jen na pořádání závodů 259 milionů korun.

Celkový rozpočet pořadatelské části byl 600 milionů korun, z toho 200 milionů přispěla Mezinárodní lyžařská federace (FIS).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 3 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy