Dívka spadla v Krkonoších z kola, vážně se zranila

ČTK ČTK
5. 9. 2011 15:16
Devítileté dítě nezvládlo sjezd z kopce a přepadlo přes řidítka

Rokytnice nad Jizerou (Semilsko) - Devítiletá dívka se vážně zranila, když spadla z kola nad Studenovem u krkonošské Rokytnice nad Jizerou.

"Vrtulník záchranářů musel poraněné dítě přepravit do nemocnice v Liberci," informoval zástupce náčelníka krkonošské Horské služby Pavel Jirsa.

K nehodě došlo v neděli. Dívka nad Studenovem nezvládla sjezd z kopce a zřejmě přepadla přes řídítka. Záchranáři k ní vyslali dvojčlenný tým, který na místě zjistil, že utrpěla lehký otřes mozku a na těle měla řadu odřenin.

"Závažná ovšem byla tržná rána v boku, kterou si pravděpodobně způsobila o ostrý kámen," popsal Jirsa. Kvůli podezření, že má dívka poraněnou páteř, ji horští záchranáři stabilizovali pomocí vakuové matrace a odvezli k dolní stanici lanové dráhy v harrachovském Rýžovišti. Tam dívku předali posádce vrtulníku.

"Utrpěla poranění zad a pánve," potvrdila mluvčí krajské záchranné služby Lenka Markovičová.

Horská služba turistům v Krkonoších radí, aby trasy cyklovýletů plánovali s ohledem na schopnosti a věk svých dětí. "Zároveň je nutné, aby především při sjezdech z prudkých svahů dbali na bezpečí své i ostatních cyklistů," upozornil Jirsa.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy