Chlapec zasažený bleskem má popáleniny na třetině těla

ČTK ČTK
6. 5. 2012 12:15
Jeho zdravotní stav je stabilizovaný, nyní leží v nemocnici na Vinohradech
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hrubá Skála - Čtrnáctiletý chlapec, který v sobotu utrpěl popáleniny od zásahu bleskem v Hrubé Skále na Semilsku, je ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Oznámil to v neděli mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek: "Pacient je ve stabilizovaném stavu, popáleniny má zhruba na třetině těla."

Mluvčí tak bez dalších podrobností jen upřesnil informace záchranářů, kteří původně odhadli popáleniny zhruba na polovině těla.

Chlapec je popálený v oblasti hlavy, části hrudníku a na rukou a nohou.

Neštěstí se stalo v sobotu kolem páté odpoledne v osadě Bohuslav.

"Chlapec dýchal, byl ale v šoku," uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová. Vážnější než popáleniny na těle mohou podle ní být dopady zásahu elektrickým výbojem. Způsobit může například srdeční arytmii.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy