Česko zasáhly silné bouřky, hrozí přívaly deště

Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 8. 2012 6:48
ČHMÚ varuje před krupobitím a silným deštěm
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: čtk

Praha - Přes Prachaticko přešly nad ránem silné bouřky, které směřují na Českobudějovicko a Táborsko. Český hydrometeorologický ústav vydal ve 4:00 výstrahu před kroupami, silnými nárazy větru a přívalovým deštěm.

"V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů," uvedli meteorologové.

Meteorologové doporučili, aby lidé v oblasti zajistili okna a dveře a odstranili nebo upevnili volně položené předměty, například zahradní nábytek. Upozornili, že hrozí pády větví i zásahy bleskem.

Výstrahu před velmi silnými bouřkami s nárazovým větrem a místy také s krupobitím vydal ČHMÚ během noci také pro Děčínsko a Českolipsko.

 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy