Kyperský pár ztratil tašku s čtvrt milionem, netknutou ji na lavičce našli strážníci

ČTK ČTK
15. 10. 2019 16:36
V přepočtu asi čtvrt milionu korun v tašce ztratila v Brně žena z Kypru, která prý s manželem vezla peníze dceři na školné a nájem bytu. Brněnští strážníci pak tašku našli netknutou na lavičce u obchodního centra.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jednačtyřicetiletá žena z Kypru přišla na ředitelství městských policistů ohlásit ztrátu peněz koncem minulého týdne. "Se slzami v očích strážníkům řekla, že po nákupu v jednom z brněnských obchodních center ztratila tašku, v níž měla přibližně 10 tisíc eur. Společně s manželem přivezli peníze z Kypru svojí dceři, aby jí pomohli s úhradou školného a pronájmu bytu," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

K nákupnímu středisku tak vyrazila nejbližší hlídka městské policie a pátrala v okolí vchodu i zastávky, kde předtím manželský pár nastoupil do autobusu. Městská policie zároveň kontaktovala i dispečery dopravního podniku a snažila se zjistit, jestli zavazadlo nezůstalo ve voze.

"Strážníci nakonec u obchodního centra tašku opravdu objevili odloženou na lavičce. Potkali tam i manžela silně rozrušené ženy, který se vydal hledat tašku na vlastní pěst, aby zvýšil šance na její nalezení," popsal mluvčí. Muže pak strážníci odvezli i s nálezem na služebnu a po ověření všech náležitostí ženě zavazadlo i s penězi předali.

Nalezená taška v přepočtu se čtvrt milionem korun patří k nálezům s vyšší hodnotou, ale strážníci v Brně nalezli v minulosti i vyšší obnosy. Jeden zcela mimořádný případ se stal na začátku ledna 2017 v brněnských Bohunicích, kde strážnice během obchůzky našla pod zaparkovaným autem pánskou tašku přes rameno. V ní bylo mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy