Znásilnil mě řidič, policista i sanitář, tvrdila žena

ČTK ČTK
24. 9. 2013 14:32
Rozrušená žena skočila do cesty projíždějícímu řidiči. Vše se ale odehrálo jinak
Žena byla ve špatném psychickém stavu, pod vlivem alkoholu a léků (ilustrační foto).
Žena byla ve špatném psychickém stavu, pod vlivem alkoholu a léků (ilustrační foto). | Foto: Isifa/Thinkstock

Hradec Králové - Šestatřicetiletá žena z Královéhradecka obvinila ze znásilnění řidiče automobilu, policistu i sanitáře.

Po lékařském vyšetření v hradecké nemocnici nakonec připustila, že si celou věc vymyslela. Policie ženu podezírá z křivého obvinění, za které jí hrozí dva roky vězení.

Žena, která znásilnění oznámila policistům v pondělí večer, zastavila u obce Roudnice projíždějící vůz. Policistům vypověděla, že neznámý řidič po ní požadoval pod pohrůžkou násilí sex. Na podporu svého tvrzení ukázala policistům potrhané spodní prádlo.

Poté, co policisté provedli dechovou zkoušku, která u ženy prokázala 1,2 promile, napadla jednoho z policistů, že ji znásilnil on.

Při převozu sanitkou obvinila i sanitáře

Policisté vzhledem k psychickému stavu ženy a jejímu neovladatelnému chování přivolali záchranáře. Žena při převozu sanitkou do nemocnice obvinila ze znásilnění i sanitáře.

"Po následném vyšetření v nemocnici připustila, že si celou věc vymyslela. Policisté po provedení nezbytných úkonů ženu převezli do místa bydliště, kde si ji převzal přítel," uvedla mluvčí.

Jednání podezřelé ženy vycházelo podle policistů zřejmě z jejího špatného psychického stavu, který byl ovlivněný alkoholem a léky.

Dvacetiletý řidič, který ženu autem svezl, vypověděl, že mu náhle skočila do cesty a on musel prudce zabrzdit. Nad silně rozrušenou ženou se slitoval a vzal ji do auta. Ve voze po něm žena nejdříve požadovala sto korun na cigarety, poté částku zvýšila na 500 korun s tím, že pokud jí nevyhoví, oznámí na policii, že ji znásilnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy