Žijeme v matrixu, křičel na strážníky polonahý muž

ČTK ČTK
19. 4. 2011 11:23
Přímo na poli u Hradce Králové muž pálil vlastní oblečení a šňupal hlínu

Hradec Králové - Strážníci z Hradce Králové se stali svědky kuriózního výstupu. Polonahý sedmadvacetiletý muž pálil na poli své oblečení a rozebíral osobní auto.

"Muž, který byl zřejmě pod vlivem drog, s autem ve čtvrti Piletice nejprve prorazil plot a narazil do stromu. Pak s vozem uvízl v poli," uvedla mluvčí hradeckých strážníků Eva Čížková.

Muž podle svědků nejprve spálil své oblečení i doklady a pak přímo na poli začal rozebírat motor auta. Vyndal z něj kabely, klimatizaci i chlazení.

"Tvrdil, že auto jezdí na vodu, proto musí všechny nepotřebné díly odstranit. Na kapotu si nasypal hlínu a začal ji šňupat," uvedla mluvčí.

Na strážníky také křičel: "Žijeme v matrixu, odejděte nebo vás nechám zmizet."

Strážníkům však muž nedokázal nadiktovat své jméno. Jeho totožnost hlídka zjistila z městské karty, která ležela na zemi u spálených věcí. Strážníci pak muže předali státní policii, která by měla zjistit i původ vozu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy