Žena prodala půl tuny tabáku z Polska, hrozí jí vězení

ČTK ČTK
9. 3. 2012 13:20
Tabák žena z Broumovska balíčkovala doma, poté ho nabízela na internetu
Tabák žena nabízela na internetu (ilustrační foto).
Tabák žena nabízela na internetu (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Broumov (Náchodsko) - Hradečtí celníci ve čtvrtek zadrželi dvaačtyřicetiletou ženu podezřelou z ilegálního prodeje více než půl tuny řezaného tabáku z Polska.

Stát tím na spotřební dani údajně ošidila o více než 700 tisíc korun.

Ženě v případě odsouzení hrozí za krácení daní až osm let vězení, uvedla v pátek mluvčí hradeckých celníků Jitka Fajstavrová.

Tabák způsobilý ke kouření žena po koupi v Polsku balíčkovala ve sklepě svého rodinného domku. Následně jej přes internet prodávala.

"Od listopadu 2010 uvedla do oběhu více než 300 dobírkových zásilek s 509 kilogramy tabáku bez platných tabákových nálepek," uvedla mluvčí. Celníci při čtvrteční akci zadrželi čtyři poštovní zásilky s tabákem a při domovní prohlídce u ženy našli 52 kg tabáku.

 

Právě se děje

před 17 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy