Z bývalého sídla komunistů udělá Jičín dům se sociálními službami

ČTK ČTK
28. 9. 2016 14:12
Do budovy, v níž později sídlila i Všeobecná zdravotní pojišťovna, se mají přestěhovat Pedagogicko-psychogická poradna, organizace Péče o duševní zdraví a TyfloCentrum, Občanské poradenské středisko a Oblastní charita Jičín, prostory zde má získat i Speciální pedagogické centrum. Projekt na 25 milionů korun může být dokončen do tří let.
Foto: ČTK

Jičín - Jičínská radnice hodlá přebudovat bývalé sídlo okresního výboru KSČ a později Všeobecné zdravotní pojišťovny na dům sociálních a poradenských služeb. Náklady na rekonstrukci administrativní budovy stojící u autobusového nádraží město odhaduje na 25 milionů korun.

Radnice již začala chystat projekt opravy a žádosti o dotace na zateplení, výměnu oken a vnitřní přestavbu, řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Do opravené budovy chce město sestěhovat instituce, které jsou zatím na různých místech ve městě a mnohdy působí v nevyhovujících podmínkách a prostorech. Stěhování by mělo čekat Pedagogicko-psychogickou poradnu, organizace Péče o duševní zdraví a TyfloCentrum, Občanské poradenské středisko a Oblastní charitu Jičín. V budově by mělo získat prostory i Speciální pedagogické centrum. 

"Mnoho těchto organizací spolu již nyní spolupracuje, jejich klienti jsou mnohdy titíž. Vše nově najdou na jednom místě, jde o koncepční řešení," řekl Hamáček. Díky poloze na autobusovém nádraží budou služby výrazně dostupnější i pro dojíždějící. Pokud by šlo vše hladce, mohla by budova novému účelu sloužit v roce 2019. Současní nájemci budovy dostanou podle radnice dost času na přestěhování do jiných prostor. 

Objekt výboru KSČ po roce 1989 získala Všeobecná zdravotní pojišťovna, která jej v roce 2007 za 15,5 milionu korun prodala městu Jičín. Chystaná rekonstrukce se bude týkat hlavní čtyřpodlažní budovy, do jejíž oprav zatím žádné významnější peníze dosud nešly. Druhá jednopodlažní část budovy zůstane v užívání České spořitelny, která si ji na vlastní náklady již dříve opravila.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy