Z bývalého sídla komunistů udělá Jičín dům se sociálními službami

ČTK ČTK
28. 9. 2016 14:12
Do budovy, v níž později sídlila i Všeobecná zdravotní pojišťovna, se mají přestěhovat Pedagogicko-psychogická poradna, organizace Péče o duševní zdraví a TyfloCentrum, Občanské poradenské středisko a Oblastní charita Jičín, prostory zde má získat i Speciální pedagogické centrum. Projekt na 25 milionů korun může být dokončen do tří let.
Foto: ČTK

Jičín - Jičínská radnice hodlá přebudovat bývalé sídlo okresního výboru KSČ a později Všeobecné zdravotní pojišťovny na dům sociálních a poradenských služeb. Náklady na rekonstrukci administrativní budovy stojící u autobusového nádraží město odhaduje na 25 milionů korun.

Radnice již začala chystat projekt opravy a žádosti o dotace na zateplení, výměnu oken a vnitřní přestavbu, řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Do opravené budovy chce město sestěhovat instituce, které jsou zatím na různých místech ve městě a mnohdy působí v nevyhovujících podmínkách a prostorech. Stěhování by mělo čekat Pedagogicko-psychogickou poradnu, organizace Péče o duševní zdraví a TyfloCentrum, Občanské poradenské středisko a Oblastní charitu Jičín. V budově by mělo získat prostory i Speciální pedagogické centrum. 

"Mnoho těchto organizací spolu již nyní spolupracuje, jejich klienti jsou mnohdy titíž. Vše nově najdou na jednom místě, jde o koncepční řešení," řekl Hamáček. Díky poloze na autobusovém nádraží budou služby výrazně dostupnější i pro dojíždějící. Pokud by šlo vše hladce, mohla by budova novému účelu sloužit v roce 2019. Současní nájemci budovy dostanou podle radnice dost času na přestěhování do jiných prostor. 

Objekt výboru KSČ po roce 1989 získala Všeobecná zdravotní pojišťovna, která jej v roce 2007 za 15,5 milionu korun prodala městu Jičín. Chystaná rekonstrukce se bude týkat hlavní čtyřpodlažní budovy, do jejíž oprav zatím žádné významnější peníze dosud nešly. Druhá jednopodlažní část budovy zůstane v užívání České spořitelny, která si ji na vlastní náklady již dříve opravila.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Předpovědi v Austrálii varují před silnými bouřkami a záplavami

Východ Austrálie nyní místo ohně ohrožuje voda. Předpověď počasí pro australský stát Victoria zasažený v posledních měsících rozsáhlými požáry varuje před silnými bouřkami a případnými záplavami. Informuje o tom zpravodajský server BBC. Nedávné lijáky v místě sice část ohňů uhasily, na svědomí ale mají i výpadky energií a silniční uzávěry. Trpí také australský cestovní ruch. Požáry vypukly v září. Od té doby zničily tisíce domů, sežehly území o rozloze větší než má Česko a připravily o život 29 lidí a miliony zvířat. Vlhké počasí nyní pomáhá situaci zklidnit. Australská vláda znepokojená snížením zájmu turistů o návštěvu země navíc oznámila balíček opatření, který by měl turistický ruch oživit.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy