Vrchní soud potvrdil deset let za znásilnění v Bydžově

ČTK ČTK
16. 11. 2011 13:08
Platí tak původní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha/Nový Bydžov - Za znásilnění dívky v Novém Bydžově na Královéhradecku a další skutky půjde Jindřich Volf na deset let do vězení. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud v Praze.

V odvolacím jednání potvrdil zářijový verdikt Krajského soudu v Hradci Králové. Řekl to mluvčí vrchního soudu Jan Fořt. Volf před soudy odmítal, že by dívku znásilnil, prý jednala dobrovolně.

Rozhodnutí je pravomocné, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Vrchní soud se již jednou případem zabýval. Prvoinstanční rozsudek ale v minulosti zrušil a kauzu vrátil do Hradce Králové kvůli doplnění dokazování o výslech poškozené a také promítnutí záznamů z bezpečnostních kamer v centru města.

Dívka však před soudem nevypovídala, protože to neumožnil její zdravotní stav.

"Snaží se zapojit do běžného života, ale příznaky posttraumatické stresové poruchy u ní přetrvávají. Výslech u soudu by mohl její stav zhoršit," řekla v září před prvoinstančním senátem její ošetřující lékařka.

Volf dostal trest za několik skutků. Podle soudů se vedle znásilnění z loňského listopadu dopustil také výtržnictví, krádeže a nebezpečného vyhrožování. Soudy také Volfovi uložily psychiatrické ochranné léčení v ambulantní formě.

Po znásilnění dívky ve městě vznikla petice, v níž lidé požadovali zajištění bezpečnosti. Radnice za původce problémů označila Romy a přijala sérii bezpečnostních opatření.

Do Bydžova v souvislosti s incidentem a protiromskými náladami ve městě v březnu dorazili také příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a jejich odpůrci.

Starosta Nového Bydžova Pavel Louda letos v květnu řekl, že jednání Volfa situaci ve městě vyhrotilo. "Tento člověk tady terorizoval, otravoval a ohrožoval dlouhodobě lidi. Myslím si, že dostal patřičnou odměnu a budiž to výstrahou pro ostatní, kteří mají podobné choutky a chování," uvedl dříve po odsuzujícím verdiktu Louda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy