V tuzemáku od Vapa Drink bylo čtyřicetkrát víc metanolu

ČTK ČTK
26. 10. 2012 13:09
Po pančovaném tuzemáku se minulý pátek na Broumovsku otrávil pětašedesátiletý muž
Metanolový tuzemák s etiketou výrobce Vapa Drink.
Metanolový tuzemák s etiketou výrobce Vapa Drink. | Foto: Policie ČR

Náchod - Pančovaný alkohol, po němž se minulý pátek na Broumovsku otrávil pětašedesátiletý muž, obsahoval více než čtyřicetkrát vyšší množství jedovatého metylalkoholu, než je povoleno.

Policie v souvislosti s případem zatím nikoho neobvinila. Řekla to mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Vysoce nadlimitní množství metanolu laboratorní rozbory zjistily v lahvích tuzemáku, které policie bezprostředně po potvrzení otravy zajistila v bydlišti otráveného.

"U jednoho vzorku šlo o 750 gramů (metanolu) na jeden litr stoprocentního ethylalkoholu, u druhého vzorku šlo o 690 gramů na litr," uvedla policie.

Policie nyní zkoumá pravost a náležitosti předložených dokladů o původu alkoholu.

"Zároveň pro nás budou velmi důležité i závěry krajské hygienické stanice, která rovněž tyto doklady intenzivně prověřuje. Poté bude případně přicházet v úvahu trestní odpovědnost konkrétní osoby nebo osob," uvedla Ježková.

Z dosavadního vyšetřování zatím podle ní nevyplývá trestní odpovědnost prodejce ani majitele obchodu ve Starostíně, odkud pančovaný alkohol údajně pocházel.

Policie a celníci v souvislosti s případem na dvou místech na Náchodsku v úterý a ve středu zajistili 870 lahví obsahujících 508 litrů různého alkoholu.

Muž, který od neděle leží v broumovské nemocnici, se údajně otrávil alkoholem od výrobce VAPA DRINK. Jeho stav se od otravy zlepšil, ale u zraku mu podle lékařů zůstanou trvalé následky.

Pokud nenastanou komplikace, mohl by být muž zhruba do týdne propuštěn do domácího léčení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy