V Orlických horách hasily les letoun a 10 jednotek

ČTK ČTK
20. 5. 2011 19:35
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí (ilustrační foto)
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Orlické Záhoří (Rychnovsko) - U Orlického Záhoří v Orlických horách v pátek odpoledne hořela lesní paseka o rozloze asi jednoho hektaru. Do boje s plameny hasiči vyslali deset jednotek a nasadili i speciální letadlo.

Příčinou ohně zřejmě byla nedbalost při pálení klestí, řekl operační důstojník rychnovských hasičů.

K ohni hasiči vyrazili před 14:30, uhasit se jim ho podařilo před 18:00.

Pět jednotek hasičů zasahovalo přímo v nepřístupném lesním terénu. Zbytek zajišťoval kyvadlovou dopravu vody k letadlu. To startovalo z polního letiště v Kačerově.

Vodu mu hasiči přiváželi z nedalekého rybníka. Při požáru a jeho hašení nebyl nikdo zraněn. Škoda by měla být nulová.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy