V Orlických horách hasily les letoun a 10 jednotek

ČTK ČTK
20. 5. 2011 19:35
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí (ilustrační foto)
Požár pravděpodobně vznikl při pálení klestí (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Orlické Záhoří (Rychnovsko) - U Orlického Záhoří v Orlických horách v pátek odpoledne hořela lesní paseka o rozloze asi jednoho hektaru. Do boje s plameny hasiči vyslali deset jednotek a nasadili i speciální letadlo.

Příčinou ohně zřejmě byla nedbalost při pálení klestí, řekl operační důstojník rychnovských hasičů.

K ohni hasiči vyrazili před 14:30, uhasit se jim ho podařilo před 18:00.

Pět jednotek hasičů zasahovalo přímo v nepřístupném lesním terénu. Zbytek zajišťoval kyvadlovou dopravu vody k letadlu. To startovalo z polního letiště v Kačerově.

Vodu mu hasiči přiváželi z nedalekého rybníka. Při požáru a jeho hašení nebyl nikdo zraněn. Škoda by měla být nulová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 56 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy