V hradecké nemocnici hořelo, hasiči evakuovali 16 lidí

ČTK ČTK
22. 5. 2013 12:34
Tři lidé z personálu nemocnice se při požáru nadýchali kouře
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Hradec Králové - V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové ve středu dopoledne hořelo.

Kvůli požáru v místnosti pro návštěvy v budově neurochirurgie hasiči evakuovali 16 lidí, z toho čtyři děti. Tři lidé z personálu nemocnice se při požáru nadýchali kouře.

Výše škody ani příčina vzniku požáru zatím není známá, řekla mluvčí královéhradeckých hasičů.

Policie případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, za který pachateli hrozí až osm let vězení.

Mluvčí královéhradecké policie uvedla, že hasiči na místě nevyloučili cizí zavinění. "Přivolaní kriminalisté zajistili stopy, které tuto verzi s největší pravděpodobností potvrzují," uvedla mluvčí.

Kriminalisté ohledali místo činu a zajistili stopy, které podrobí expertízám. Začali také s výslechy osob, které by mohly pomoci okolnosti požáru objasnit.

"Požár se podařilo lokalizovat personálu nemocnice před příjezdem hasičů. Podle vyšetřovatele plameny v návštěvním prostoru poškodily nábytek, židle a okenní rámy. Celý prostor byl silně zakouřen," uvedla mluvčí.

Ředitel hradecké nemocnice Roman Prymula řekl, že se jednalo o mimořádnou situaci. "Zahoření, které bylo zřejmě způsobené nějakým pachatelem, tak to není určitě na denním pořádku. Intenzivně se to vyšetřuje a hledá se případný pachatel," řekl Prymula, který ocenil včasný zásah personálu nemocnice.

"Zaměstnanci při likvidaci požáru postupovali velmi aktivně. Tři z nich se nadýchali zplodin a jsou v péči lékařů," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy