V hradecké nemocnici hořelo, hasiči evakuovali 16 lidí

ČTK ČTK
22. 5. 2013 12:34
Tři lidé z personálu nemocnice se při požáru nadýchali kouře
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Hradec Králové - V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové ve středu dopoledne hořelo.

Kvůli požáru v místnosti pro návštěvy v budově neurochirurgie hasiči evakuovali 16 lidí, z toho čtyři děti. Tři lidé z personálu nemocnice se při požáru nadýchali kouře.

Výše škody ani příčina vzniku požáru zatím není známá, řekla mluvčí královéhradeckých hasičů.

Policie případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, za který pachateli hrozí až osm let vězení.

Mluvčí královéhradecké policie uvedla, že hasiči na místě nevyloučili cizí zavinění. "Přivolaní kriminalisté zajistili stopy, které tuto verzi s největší pravděpodobností potvrzují," uvedla mluvčí.

Kriminalisté ohledali místo činu a zajistili stopy, které podrobí expertízám. Začali také s výslechy osob, které by mohly pomoci okolnosti požáru objasnit.

"Požár se podařilo lokalizovat personálu nemocnice před příjezdem hasičů. Podle vyšetřovatele plameny v návštěvním prostoru poškodily nábytek, židle a okenní rámy. Celý prostor byl silně zakouřen," uvedla mluvčí.

Ředitel hradecké nemocnice Roman Prymula řekl, že se jednalo o mimořádnou situaci. "Zahoření, které bylo zřejmě způsobené nějakým pachatelem, tak to není určitě na denním pořádku. Intenzivně se to vyšetřuje a hledá se případný pachatel," řekl Prymula, který ocenil včasný zásah personálu nemocnice.

"Zaměstnanci při likvidaci požáru postupovali velmi aktivně. Tři z nich se nadýchali zplodin a jsou v péči lékařů," dodal.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy