V Hradci vypadly semafory, problémy má i osvětlení

Kateřina Šmídová
17. 5. 2011 18:46
Dopravní signalizace spolu na křižovatkách nekomunikuje, takže nefunguje zelená vlna
Na vině je zkrat několika podzemních kabelů
Na vině je zkrat několika podzemních kabelů | Foto: Jaroslav Jiřička

Hradec Králové - Kvůli zkratu několika podzemních kabelů pracují semafory v okolí křižovatky Lipky v Hradci Králové v nouzovém programu.

Řidiči, kteří jedou po jižní větvi silničního okruhu, by proto měli být opatrní. Dopravní signalizace spolu na jednotlivých křižovatkách nekomunikuje, takže nefunguje zelená vlna.

"Bezpečnost silničního provozu není ohrožena, může být však narušena jeho plynulost v důsledku nouzového provozu řízení křižovatek. Může docházet také k výpadkům částí veřejného osvětlení," informuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Jiří Henzl.

Na opravách podnik intenzivně pracuje. Celková škoda činí zhruba 350 tisíc korun.

K poškození elektrického vedení zřejmě došlo při výkopových pracích, které prováděla soukromá firma. Odstraňování následků pondělní havárie potrvá několik týdnů.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy