V Hradci vypadly semafory, problémy má i osvětlení

Kateřina Šmídová
17. 5. 2011 18:46
Dopravní signalizace spolu na křižovatkách nekomunikuje, takže nefunguje zelená vlna
Na vině je zkrat několika podzemních kabelů
Na vině je zkrat několika podzemních kabelů | Foto: Jaroslav Jiřička

Hradec Králové - Kvůli zkratu několika podzemních kabelů pracují semafory v okolí křižovatky Lipky v Hradci Králové v nouzovém programu.

Řidiči, kteří jedou po jižní větvi silničního okruhu, by proto měli být opatrní. Dopravní signalizace spolu na jednotlivých křižovatkách nekomunikuje, takže nefunguje zelená vlna.

"Bezpečnost silničního provozu není ohrožena, může být však narušena jeho plynulost v důsledku nouzového provozu řízení křižovatek. Může docházet také k výpadkům částí veřejného osvětlení," informuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Jiří Henzl.

Na opravách podnik intenzivně pracuje. Celková škoda činí zhruba 350 tisíc korun.

K poškození elektrického vedení zřejmě došlo při výkopových pracích, které prováděla soukromá firma. Odstraňování následků pondělní havárie potrvá několik týdnů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další jsou zranění, uvedla podle agentury AP policie hlavního města státu Indidana. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy