V Hradci Králové vznikne nový kampus Univerzity Karlovy

ČTK ČTK
20. 9. 2012 18:45
Škola již uzavřela smlouvu se sdružením firem Metrostav a Chládek a Tintěra
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Martina Běhounková

Hradec Králové - V Hradci Králové v nejbližších dnech začne stavba první části kampusu Univerzity Karlovy. Škola již uzavřela smlouvu se sdružením firem Metrostav a Chládek a Tintěra.

Sdružení firem vyhrálo výběrové řízení na stavební část s nabídkou necelých 190 milionů korun, další peníze bude stát vnitřní vybavení objektu.

Podle smlouvy by stavební práce měly skončit do dubna roku 2014. Pětipodlažní budova univerzitního výukového a výzkumného centra za celkem 400 milionů korun by měla pro výuku sloužit od akademického roku 2014/2015.

Univerzita, která má v Hradci Králové lékařskou a farmaceutickou fakultu, získá v nové budově téměř 7000 metrů čtverečních plochy.

Kampus Univerzity Karlovy vznikne v těsném sousedství hradecké fakultní nemocnice. Postup výstavby dalších objektů bude závislý na získání peněz. Celkové náklady na zbudování kampusu se blíží částce kolem 2,5 miliardy korun.

Poslední významnou investicí Lékařské fakulty UK v Hradci Králové bylo v listopadu 2005 otevřené výukové centrum v areálu fakultní nemocnice za téměř 85 milionů korun.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Univerzita Karlova v Praze.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy