Ve dvorské zoo se letos narodilo druhé mládě žirafy Rothschildovy, dostalo jméno Oliver

ČTK ČTK
9. 8. 2016 13:23
V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem se na začátku srpna narodil sameček žirafy Rothschildovy. Druhé letos narozené mládě dostalo jméno Oliver. Dvorská zahrada patří mezi největší světové chovatele žiraf, Oliver je 171. mládětem žirafy Rothschildovy narozeným v dvorské zoo, kde mohou návštěvníci vidět největší stádo žiraf chovaných mimo Afriku, nyní ve Dvoře žije 21 žiraf Rothschildových a 13 žiraf síťovaných.
Sameček žirafy dostal jméno Oliver.
Sameček žirafy dostal jméno Oliver. | Foto: ZOO Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem - V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem se narodilo letošní druhé mládě žirafy Rothschildovy. Sameček dostal jméno Oliver. Informovala o tom mluvčí dvorské zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zahrada patří mezi největší světové chovatele žiraf, Oliver je 171. mládětem žirafy Rothschildovy narozeným v dvorské zoo.

"Mládě se narodilo 1. srpna okolo 20:00. Matkou samečka je téměř desetiletá samice Johari. Otcem se tradičně stal samec Tommy, pro kterého je Oliver už 37. mládě v Zoo Dvůr Králové," uvedla mluvčí.

Jméno pro samečka vybrala návštěvnice zoo, která se účastnila zážitkového programu Ošetřovatelem v zoo u žiraf.

V dvorské zoo mohou návštěvníci vidět největší stádo žiraf chovaných mimo Afriku, nyní ve Dvoře Králové žije 21 žiraf Rothschildových a 13 žiraf síťovaných. První žirafy do dvorské zoo přivezl někdejší ředitel Josef Vágner, který od roku 1969 do roku 1972 dovezl 106 žiraf ve třech poddruzích.

První mládě žirafy v Zoo Dvůr Králové se narodilo 21. ledna 1972. Byl to sameček žirafy Rothschildovy a dostal jméno Pepík. Dvorská zoo, kterou vlastní hradecký kraj, je známá především chovem afrických kopytníků. Od roku 1989 je pro návštěvníky také otevřen areál safari.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která se měla uskutečnit 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nerozhodl. Původně se měla valná hromada konat 29. května.

Další zprávy