U Vamberku se auto střetlo s autobusem, řidička zemřela

ČTK ČTK
7. 9. 2011 17:27
Při nehodě na Rychnovsku byl řidič autobusu lehce zraněn
Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Rychnov n. K. - Řidička osobního automobilu ve středu zemřela po srážce s autobusem na silnici I/11 na Rychnovsku.

Při nehodě byl lehce zraněn řidič autobusu, tři cestující vyvázli z nehody bez zranění, řekla Lenka Burýšková z královéhradecké policie.

Nehoda se stala v úseku mezi Rybnou nad Zdobnicí a Vamberkem.

"Řidička se při předjíždění čelně srazila s protijedoucím autobusem, který jel od Vamberka," uvedla mluvčí. Příčiny nehody nyní vyšetřuje policie. Silnice je v místě nehody neprůjezdná, motoristé musejí využít objízdné trasy.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy