U Vamberku se auto střetlo s autobusem, řidička zemřela

ČTK ČTK
7. 9. 2011 17:27
Při nehodě na Rychnovsku byl řidič autobusu lehce zraněn
Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Rychnov n. K. - Řidička osobního automobilu ve středu zemřela po srážce s autobusem na silnici I/11 na Rychnovsku.

Při nehodě byl lehce zraněn řidič autobusu, tři cestující vyvázli z nehody bez zranění, řekla Lenka Burýšková z královéhradecké policie.

Nehoda se stala v úseku mezi Rybnou nad Zdobnicí a Vamberkem.

"Řidička se při předjíždění čelně srazila s protijedoucím autobusem, který jel od Vamberka," uvedla mluvčí. Příčiny nehody nyní vyšetřuje policie. Silnice je v místě nehody neprůjezdná, motoristé musejí využít objízdné trasy.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy