U Opočna srazil vlak stádo ovcí, cestující přežili

ČTK ČTK
24. 11. 2011 18:55
Srážka se vyšetřuje, na trati u Týniště nad Orlicí byl přerušen provoz
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Jaroslav Jiřička

Opočno - Spěšný vlak srazil ve čtvrtek v podvečer u Opočna na Rychnovsku stádo ovcí. Při nehodě nebyl zraněn žádný cestující, škoda se předběžně odhaduje asi na 3000 korun.

Srážka se stále vyšetřuje, na trati mezi Týništěm nad Orlicí a Nové Město nad Metují byl přerušen provoz a vlaky zde nahradily autobusy. Výluka by měla být ukončena kolem 21:00.

"Nehoda se stala kolem 17:00, spěšný vlak z Meziměstí do Chocně najel před stanicí Opočno na stádo ovcí, několik kusů zahynulo," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Výluka postihla cestující dvou spěšných a jednoho osobního vlaku, kteří museli být přepraveni autobusy.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy