U Opočna srazil vlak stádo ovcí, cestující přežili

ČTK ČTK
24. 11. 2011 18:55
Srážka se vyšetřuje, na trati u Týniště nad Orlicí byl přerušen provoz
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Jaroslav Jiřička

Opočno - Spěšný vlak srazil ve čtvrtek v podvečer u Opočna na Rychnovsku stádo ovcí. Při nehodě nebyl zraněn žádný cestující, škoda se předběžně odhaduje asi na 3000 korun.

Srážka se stále vyšetřuje, na trati mezi Týništěm nad Orlicí a Nové Město nad Metují byl přerušen provoz a vlaky zde nahradily autobusy. Výluka by měla být ukončena kolem 21:00.

"Nehoda se stala kolem 17:00, spěšný vlak z Meziměstí do Chocně najel před stanicí Opočno na stádo ovcí, několik kusů zahynulo," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Výluka postihla cestující dvou spěšných a jednoho osobního vlaku, kteří museli být přepraveni autobusy.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy