Tisíce lidí budou kvůli testu potrubí bez teplé vody

ČTK ČTK
28. 5. 2012 15:16
Důvodem odstávky bude tlaková zkouška horkovodních rozvodů z opatovické elektrárny
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Hradec Králové - Zhruba 24.000 domácností v Hradci Králové se bude muset 5. června obejít bez dodávky teplé vody.

Důvodem odstávky bude tlaková zkouška horkovodních rozvodů z opatovické elektrárny.

Informovala o tom společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, která teplo ve stotisícovém městě dodává.

Dodávky teplé vody budou přerušeny postupně po 06:00, s obnovením dodávky se počítá po 18:00.

Cílem preventivní tlakové zkoušky je zjištění případných netěsností, které by pak technici opravili ještě do zahájení příští topné sezony. Případné dotazy svým klientům zodpoví dispečink Tepelného hospodářství.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde sídlí nejbližší instalatéři?

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály

V Sýrii je ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ostrahu těchto věznic je podle něj třeba naléhavě vyřešit. Ankara 9. října zahájila ofenzivu na severu Sýrie proti kurdským oddílům, kteří do té doby věznice a tábory se zajatci z teroristické organizace Islámský stát (IS) zajišťovali. Od čtvrtka jsou boje na pět dní přerušeny.

Ruská armáda spolu se syrskou začala obsazovat posty, z nichž se Kurdové stáhli. Šojgu řekl, že ve věznicích, které jsou teď bez ostrahy, jsou i zahraniční radikálové, kteří by se mohli pokusit dostat se do zemí svého původu. Mezi členy IS byli i lidé z postsovětských států.

před 1 hodinou

Britská libra po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje

Britská libra oslabuje poté, co dolní komora britského parlamentu o víkendu odsunula schválení brexitové dohody, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Kolem 08:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,6 procenta na 1,2905 USD. Minulý týden se přitom vyšplhala až na pětiměsíční maximum 1,2990 USD.

Podle analytiků nicméně víkendový vývoj snížil riziko brexitu bez dohody, což brání výraznějšímu propadu libry. Banka Goldman Sachs v nedělí snížila pravděpodobnost brexitu bez dohody na pět procent z dříve předpokládaných deseti procent, napsala agentura Reuters.

Euro si vůči libře připisuje zhruba 0,4 procenta na 0,8644 GBP. Vůči dolaru jednotná evropská měna ztrácí přibližně desetinu procenta na 1,1155 USD.

Další zprávy