Stát dohodl s Havránkovou výkup posledního pozemku pro D11

ČTK ČTK
21. 11. 2014 14:10
Výměna pozemku zatím ještě nebyla schválena. Dostavba chybějící části dálnice byla slavnostně zahájena letos v létě.
Ludmila Havránková
Ludmila Havránková | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Stát by měl získat poslední chybějící pozemek pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové. Státní pozemkový úřad dojednal výměnu potřebného pozemku s farmářkou Ludmilou Havránkovou, řekla mluvčí úřadu Monika Machtová.

Dostavba chybějící části dálnice, která byla slavnostně zahájena letos v létě, se zatím kvůli nedokončeným výkupůmodehrává na opačném konci budované trasy v okolí čtvrti Kukleny.

"Výměna byla dojednána, ale zatím nebyla ještě schválena," uvedla Machtová s tím, že další podrobnosti nejsou ještě k dispozici. Druhou polovinu pozemku donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.

Dostavba chybějícího 2,5 kilometru dlouhého úseku mezi Prahou a Hradcem Králové začala slavnostně 22. července za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Stavební práce by měly vyjít na 1,1 miliardy korun, dosud se ale kvůli nedokončenému archeologickému výzkumu nemohly rozeběhnout naplno. Během průzkumu, který by měl skončit napřesrok v květnu, už archeologové objevili pohřebiště z mladší doby bronzové a nálezy z období raného středověku.

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Podle plánů by od Hradce Králové měla D11 pokračovat dál k Jaroměři a poté k polským hranicím jako rychlostní silnice R11.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy